Enerji Bakanı Dönmez açıkladı: Karakış Fonu bizim de gündemimizde

2 Kasım 2021 Salı

Enerji Bakanı Dönmez açıkladı: Karakış Fonu bizim de gündemimizde

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Karakış Fonu (KKF) önerisini hatırlatarak, “Kademeli tarife, sosyal tarife gibi destekler bizim de gündemimizde” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Bakanlığının 2022 yılı bütçesi görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre CHP’li milletvekillerinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği Karakış Fonu’nu hatırlatması ve bu konudaki soruları üzerine Dönmez, şunları söyledi:

“Muhalefetten bazı arkadaşlarımız Karakış Fonu başta olmak üzere sosyal tarifeler gibi birtakım öneriler getirdiler. Bizim bu anlamda desteklemeye ilişkin bir yetkimiz yok ama yıllardır bu kamuda tercih edilen bir yöntem. Faturanın 200 TL’sini vatandaş ödüyorsa 200 TL’sini de devlet olarak biz ödüyoruz. Ama bunu yeterince vatandaşa anlatamıyoruz. Ama onun üzerinde yeterince çalışmamız gerek. Bizim de gündemimizde, kademeli tarife, sosyal tarife gibi bunlar bizim de gündemimizde. Bunlar için hukuki düzenlemelere ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz.”

Dönmez ayrıca TRT payı eleştirilerine ilişkin de tarımsal sulama abonelerinin elektrik faturasındaki TRT payının kaldırılması için çalışma yaptıklarını ve Meclis grubuna gönderdiklerini açıkladı.

Erdoğan’dan 28 maddelik bildirge: Suya kademeli tarife geliyor

Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’ın ‘linçli’ tehdidine yanıt

Benzer Haberler