En hızlı şarj yapan marka hangisi

29 Mart 2022 Salı

En hızlı şarj yapan marka hangisi

Akıllı telefon pazarındaki rekabet artık kamera ve yonga setinden ziyade hızlı şarj tarafına doğru kaymaya başladı. Peki en hızlı şarj yapan marka kim?

Kim daha hızlı şarj ediyor? Son dönemde akıllı telefon pazarındaki rekabetin hızlı şarj teknolojileri üzerine yoğunlaştığını söyleyebiliriz. Bilindiği üzere hala pil tarafında önemli bir çözüm üretilebilmiş değil. Yani şarjı haftalarca giden bir akıllı telefondan söz etmek hala mümkün olmadı.

Akıllı telefonlar hayatımıza gireli 12 yıldan fazla oldu. Bu süre zarfı içerisinde, kameradan ekrana, yonga setinden kablosuz bağlantı teknolojilerine kadar pek çok konuda önemli ilerlemeler kaydedildi. Fakat batarya ve pil tarafında bir arpa boyu yok gidilemedi.

Üreticiler aradan geçen onca yıla rağmen hala kullanıcıların pil sorununu çözebilmiş değiller. Bu sorunu çözemeyen üreticiler farklı bir yol deneyerek, hızlı şarj teknolojilerine yoğunlaştılar. Bu konuda da gerçekten güzel işler çıkarılar.

 

hızlı şarj

Günümüzde hızlı şarj teknolojileri tarafında pek çok telefonun 1 saatin bile altında tam şarja ulaştığını görebiliyoruz. Hatta bazı markalar bu süreyi yarım saatin de altına indirmeye çok yaklaştılar.

Artık kullanıcılar akıllı telefon seçerken desteklediği hızlı şarj teknolojisine de ayrı bir önem veriyor. Çünkü insanlar için zaman değerli. Telefonlarını birkaç dakika şarjda tutarak, birkaç saatlik kullanım süresi elde edebilmeleri önemli. Bu konudaki rekabetin önümüzdeki süreçte daha da artması, biz kullanıcıların daha da yararına olacaktır.

İnternet ve sosyal medya akıllı telefonlara kaydı

Benzer Haberler