Emniyet’in ‘ulaşamadığı’ Fettah Tamince, TV8’de ortaya çıktı!

28 Ocak 2020 Salı

Emniyet’in ‘sanığa ulaşamadık’ dediği Fettah Tamince, Acun Ilıcalı’nın kanalı TV8’de ortaya çıktı.

FETÖ’den açılan iki soruşturmada takipsizlik verilen, bir davada ise beraat ettirilen iş insanı Fettah Tamince; hakkında çıkarılan zorla getirme kararına karşın duruşmaya gelmemişti. Zorla getirme kararını uygulamayan Emniyet, mahkemeye “sanığa ulaşılamadığını” bildirmişti.

Acun Ilıcalı 73 milyonluk bağış için Soylu’yu bakın nasıl uyardı

CANLI YAYINA BAĞLANDI 250 BİN LİRA BAĞIŞ YAPTI

Canlı yayına telefonla bağlanan Tamince, Elazığ depremzedeleri için başlatılan yardım kampanyasına 250 bin lira bağışladı. Tamince ayrıca 50 depremzede aileyi de tesislerinde, ağırlamak istediğini belirtti.

“PARAYI YATIRDIĞI AN ŞİKAYETİMİ GERİ ALACAĞIM”

Fettah Tamince’nin yaptığı bağışın ardından Emekli Sincan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz’dan dikkat çeken açıklama geldi.

Depremzedeye mikrofon uzatan TV8 muhabiri cevabı beğenmedi, röportajı yarıda kesti

Emekli Hâkim Osman Kaçmaz, sosyal medyada “Acun’u tebrik ediyorum. Emniyet Güçlerinin ulaşamadığı Fettah Tamince’ye bir telefonla ulaştı. Keşke 400 milyon zimmetine geçirdiği paradan fazla Elazığ depremine bağışlasaydı inanın şikâyetimden vazgeçerdim.. Ama bekliyorum eğer bu parayı yatırdığı an şikâyetimi geri alacağım” mesajını yayımladı.

Kaçmaz, Fettah Tamince’ye ilişkin “FETÖ hakkında kitap yazmak için araştırma yaparken, Antalya’daki üniversite kuruluşunda toplanan 400 milyon liranın kayıp olduğunu gördüm. Bunu şikayet ettim, işte Yargıtay’daki dosya bu dosya” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler