Emine Şenyaşar ve oğlu serbest bırakıldı

30 Mart 2021 Salı

Şanlıurfa Adliyesi önünde 22 gündür sürdürdükleri oturma eyleminde gözaltına alınan Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar serbest bırakıldı.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 24 Haziran 2018 genel seçimleri öncesi AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının iş yeri ve hastane saldırılarında eşini ve 2 oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, Şanlıurfa Adliyesi önünde ‘Adalet’ talebiyle başlattıkları oturma eyleminin 22’nci gününde de gözaltına alındı. MA’nın aktardığına göre, anne Şenyaşar, gözaltına alındığı sırada “Bizi değil, katilleri gözaltına alın” diyerek tepki gösterdi.

Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürülen Şenyaşar Ailesi, bir süre burada bekletildikten sonra ifadeleri alınmadan serbest bırakıldı. Serbest bırakılan Şenyaşar Ailesi, nöbet eylemini sürdürmek üzere Şanlıurfa Adliyesi önüne geçti.

Şenyaşar Ailesi, Twitter üzerinden ise şu açıklamayı yaptı: “Adalet mücadelemiz adalet sarayında 22’nci günde devam ediyor. Başsavcı her sabah önümüzden geçiyor. Bize bakıyor ama bizi görmüyor. Her ne kadar Başsavcı, Adalet Bakanı bizi görmese de; adalet çığlığımıza Türkiye’nin her ilinden ve Avrupa ülkelerinden destek gelmeye devam ediyor.”

DAHA ÖNCE DE GÖZALTINA ALINMIŞLARDI

Aile, 9 Mart’tan bu yana sürdürdüğü eylemde, Emine Şenyaşar 15 Mart’ta ‘kamu görevlisine hakaret’ gerekçesiyle, 25 Mart tarihinde Emine ve Ferit Şenyaşar birlikte ‘toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet’ gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. Ferit Şenyaşar ise AKP’li Yıldız’ın kardeşi Süleyman Yıldız’ın şikâyeti üzerine Suruç İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde dün ifade vermişti.

Emine Şenyaşar serbest bırakıldı

Benzer Haberler