Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Emine Erdoğan: Gastronomi kitabı yazma hazırlığındayım

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Türk mutfağını dünyaya tanıtmak için Türkçe ve İngilizce hazırlanacak bir yemek kitabı hazırlığı içerisinde olduğunu duyurdu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Türk mutfağını dünyaya tanıtmak için Türkçe ve İngilizce hazırlanacak bir yemek kitabı hazırlığı içerisinde olduğunu belirterek, tarih verdi. Emine Erdoğan, “Eserin, yeni yılın ilk günlerinde okurlarla buluşmasını heyecanla bekliyoruz” dedi.

Emine Erdoğan, gastronomi konusunda uzmanlar ve akademisyenlerle bir araya geldi. Daha sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Erdoğan, “Türk Mutfağının zenginliğini uluslararası mecralarda tanıtmaya yönelik bir gastronomi kitabının hazırlığı içindeyiz. Alanında uzman akademisyenler ve şeflerle bugün güzel bir buluşma gerçekleştirdik. Katkıları için kendilerine çok teşekkür ediyorum” diye yazdı.

Eserin, sağlıklı, geleneksel ve atıksız tariflerle Türk kültürüne uygun oluşturulacağını belirten Emine Erdoğan, “Öncelikli olarak Türkçe ve İngilizce, daha sonra ise, farklı dillerde yayımlanacak. Eserin, yeni yılın ilk günlerinde okurlarla buluşmasını heyecanla bekliyoruz” ifadesini kullandı.

loading...