Emekli polisten 3600 tepkisi: Bize söz verdi, hala bekliyoruz

30 Eylül 2021 Perşembe

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı’ya bir emekli polis 3600 ek gösterge konusunda dert yandı. Emekli polis, “4 senedir söz verdiler ‘3600 ek gösterge’ diye, vermediler. Televizyonda canlı yayında topladı bizi, söz verdi, vermedi. Bekliyoruz hala” dedi.

Harun Özgür Yıldızlı, AKP iktidarının ve CCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memura 3600 ek gösterge sözüyle ilgili şehir merkezinde CHP’nin bildirilerini dağıttı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP’yi “umut tacirliği” ile suçlayan Yıldızlı, yolda emekli bir polisle karşılaştı. Emekli polis, Yıldızlı’ya, “4 senedir söz verdiler ‘3600 ek gösterge’ diye, vermediler. Televizyonda canlı yayında topladı bizi, söz verdi, vermedi. Bekliyoruz hala” diye konuştu.

Yıldızlı ise CHP’nin memura 3600 ek göstergeyi vereceğini açıklayarak şunları belirtti:

“Biz de bunun takipçisiyiz. Bizim iktidarımızda polis, din görevlisi, infaz koruma memuru, öğretmen… Bütün hepinizin hakkını biz savunacağız. Tam 39 ay geçti. Siz emekli polissiniz. Tam sizin hakkınız için sokaktayız. Seçim dönemi yaklaşıyor. Yine pişirip pişirip getirecekler; ‘Ek göstergeyi çıkaracağız’, seçim bittikten sonra unutacaklar. Bizim iktidarımızda bu çözülecek.”

Soylu’dan memurları ilgilendiren açıklama: ‘3600 ek gösterge taahhüdümüzdür’

Benzer Haberler