Elon Musk’tan Bill Gates’i kızdıracak gönderme

14 Eylül 2020 Pazartesi

Elon Musk’tan Bill Gates’i kızdıracak gönderme

Teknoloji dünyasının yakından tanıdığı iki isim Elon Musk ve Bill Gates elektrikli araçlar konusundaki fikir ayrılıkları nedeniyle karşı karşıya geldi.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk ile Microsoft’un kurucusu Bill Gates karşı karşıya geldi.

Geçtiğimiz günlerde elektirkli araçlar ile ilgili bir yazı kaleme alan Bill Gates elektrikli TIR’ların iddia edilenin aksine pratik bir yöntem olmayacağını öne sürdü. Gates elektrikli araçların kısa mesafeler için hayli yararlı olacağını ancak uzun mesafede bir katı sağlamasını beklemediğini açıkladı.

MUSK’TAN CEVAP GELDİ

Bill Gates’in bu çıkışına elektrikli araç üreticisi Elon Musk’un yanıtı gecikmedi. NTV’de yer alan habere göre, Bir kullanıcının Gates’in açıklamalarını hatırlatarak fikrini sorması üzerine Musk konu hakkında ilk defa konuştu. Musk konuyla ilgili kısa ve net bir yanıt vererek “Bu konu hakkında en ufak bir fikri yok” dedi.

Tesla ile elektrikli TIR geliştiren Elon Musk ilk aracını 2017’de duyurmuş ancak 2019’da satışa çıkması beklenen araç üretim takviminin bir hayli gerisinde kalmıştı.

Musk geçtiğimiz yıllarda yapay zeka hakkında farklı fikirleri paylaştığı Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg hakkında “Mark ile bu konu hakkında daha önce konuşmuştum. Bu konuya olan hakimiyeti oldukça kısıtlı” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler