Elon Musk’ın serveti 36 milyar dolara ulaştı

3 Şubat 2020 Pazartesi

Elon Musk’ın serveti 36 milyar dolara ulaştı

Elon Musk , elektirkli araç üreten Tesla’nın hisse değerindeki yükseliş sayesinde, bir saatte ciddi bir servet kazandı. Musk’ın 60 dakikada 2.3 milyar dolar artan serveti 36 milyar dolara ulaştı. Akşam saatlerinde New York Borsası’nda işlem gören Tesla hisseleri yüzde 12 değer kazanarak 649 dolara seviyelerine kadar yükseldi.

48 yaşındaki yüksek teknoloji girişimcisi Elon Musk bu yeni durum sayesinde Forbes’in dünyanın en zengin 400 kişisi listesinde 23. sıraya kadar yükseldi. Böylece hiç beklenmeyen birşey oldu.

Elektrikli otomobil devi olan Tesla hisselerinin değeri ekimden beri iki katından fazla artış yakaladı. Geçtiğimiz günlerde piyasa tavanı 100 milyar dolara ulaşan Tesla hisselerinin gelecek aylarda %30 seviyelerinden fazla artması beklentiler arasında.

Borsa ve hisse değeri olarak değerlendirildiğinde ocak başında Ford ve GM’i geçen Tesla’nın önünde 233 milyar dolarlık piyasa tavanıyla Toyota yer alıyor. Musk’ın konumu; Forbes’in dünyanın en zengin 400 kişisi listesinde, Apple’dan Laurene Powell Jobs (Apple’ın kurucusu Steve Jobs’ın dul eşi) ile medya baronu Rupert Murdoch arasında yer alıyor. Siz bu yükseliş hakkında ne düşünüyorsunuz?

En çok satan Nintendo Switch oyunları

Benzer Haberler