Elon Musk ‘büyük resmi gördü’: Satoshi Nakamoto

9 Mart 2022 Çarşamba

Elon Musk ‘büyük resmi gördü’: Satoshi Nakamoto

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk ‘gizemli’ bir paylaşımla sosyal medyada yine gündem oldu.

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, aktif olarak kullandığı Twitter’dan şifreli bir mesaj yayınlayarak gündem oldu. Musk, birçok Uzak Doğu menşeili markanın ismini birleştirerek Bitcoin’in yaratıcısı olduğu iddia edilen Satoshi Nakamoto’nun adını yazdı.

Özellikle son dönemde kripto paralar ile yaptığı paylaşımlar ile bu konuya ilgili olanlar tarafından yakından izlenen Musk, Twitter’da birçok Asya şirketinin logosunu kullanarak “büyük resmi gördü.”

Musk, Samsung, Toshiba, Nakamichi ve Motorola’nın logolarını kullanarak Bitcoin’in kurucusu olduğu iddia edilen Satoshi Makamoto’nun adını oluşturdu. Musk’ın ismini ve logosunu kullandığı şirketlerden Samsung haricindekiler Japonya şirketleri. Samsung ise Güney Kore merkezli bir teknoloji şirketi. Musk’ın bu görseli kullandıktan sonra başka bir yorum yapmaması büyük bir tartışma yarattı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları Musk’ın “büyük resmi gördüğünü” öne sürerken bazıları da bunun biraz zorlama olduğunu dile getirdi.

SATOSHİ NAKAMOTO KİMDİR?

Elon Musk’ın gündeme getirdiği Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu yıllardır gizemini koruyor. Bitcoin’i yaratan kişi ya da kişilerin kullandığı bir mahlas olarak öne çıkan Satoshi Nakamoto, Bitcoin’in “white paper”ını da yazan kişi olarak biliniyordu. Bitcoin’in ortaya çıkmasından 2010 yılının Aralık ayına kadar aktif olan Nakamoto o zamandan beri sessizliğini ve gizemini koruyor.

Elon Musk, yine sansasyonel bir soruşturmanın odak noktasındaki isim olmayı başardı

Benzer Haberler