Elon Musk dört milyar dolarlık Tesla hissesi sattı

29 Nisan 2022 Cuma

Elon Musk dört milyar dolarlık Tesla hissesi sattı

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı. Musk devasa satın alımından sonra dikkat çeken bir  gelişme yaşandı. Kurucusu ve CEO’su olduğu elektrikli otomobil devi Tesla’nın 4 milyar dolarlık hisessini sattı.

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) 4 milyar dolar tutarında Tesla hissesi sattığını bildirdi. Elon Musk, konuyla ilgili Twitter’da açıklama yaparak daha fazla hisse satışı planlamadığını dile getirdi.

SEC’e yapılan bildirime göre Musk, salı ve çarşamba günü toplam 4,4 milyon Tesla hissesi sattı. Bu, Musk’ın Tesla’daki payının yüzde 2.6’sına denk geliyor.

TESLA 5 GÜNDE YÜZDE 13.5 DEĞER KAYBETTİ

HaberTürk’ün aktardığına göre; 44 milyar dolara Twitter’ı satın alan Elon Musk, bu satın almanın 21 milyar dolarını doğrudan kendi servetinden karşılayacak. Dolayısıyla ünlü milyarderin Tesla hissesi satması beklenen bir gelişmeydi. Tesla hisseleri bu beklentiyle son 5 günde yüzde 13.5 düşerken hisselerin aylık kaybı yüzde 20.2’yi buldu.

Forbes verilerine göre 246 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insanı olan Musk’ın servetinin önemli bir bölümü elindeki Tesla ve SpaceX hisselerinden oluşuyor.

 

Elon Musk: Coca Cola’yı satın alıp içine kokaini tekrar koyacağım

Benzer Haberler