Elon Musk Donald Trump’ın Twitter yasağını kaldıracak

10 Mayıs 2022 Salı

Elon Musk Donald Trump’ın Twitter yasağını kaldıracak

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter’ı satın almak için şirketin yönetimiyle 44 milyar dolara anlaştı. Elon Musk, platformda eski ABD Başkanı Donald Trump’a uygulanan yasağı kaldıracağını bildirdi.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, dünyanın en popüler sosyal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolarak satın almak için anlaştı. Platformu satın almasından sonra konuşma özgürlüğünü sonuna kadar sağlayacağını açıklayan Musk’tan dikkat çeken bir açıklama geldi. Katıldığı bir etkinlikte konuşan Musk,  eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter yasağını değerlendirerek, “Bu, ahlaki açıdan kötü ve aptalca bir karardı. Donald Trump’ı yasaklamak doğru değildi, bu bir hataydı.” dedi.

Elon Musk, Twitter’ı aldıktan sonra Trump’a yönelik uygulanan yasağı kaldıracağını kaydetti.

TRUMP TWİTTER’A DÖNER Mİ?

Trump’ın, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya hesapları 6 Ocak 2021’de yaşanan Kongre baskınının ardından “baskını teşvik ettiği” gerekçesiyle tamamen kapatılmış, söz konusu karar, ifade özgürlüğünü engellediği iddiasıyla ABD’de geniş tartışmalara neden olmuştu.

Twitter Yönetim Kurulu, Musk’ın 44 milyar dolarlık satın alma teklifini kabul ettiğini duyurmuştu.

Trump, Twitter’ın Elon Musk’a satılmasını olumlu olarak değerlendirmiş ancak Twitter’a dönmeyeceğini, onun yerine kendi girişimi olan “Truth” adlı sosyal medya platformunda yoluna devam edeceğini açıklamıştı.

 

Elon Musk: Yaşamak için elimden geleni yapacağım

Benzer Haberler