Elon Musk: Coca Cola’yı satın alıp içine kokaini tekrar koyacağım

28 Nisan 2022 Perşembe

Elon Musk: Coca Cola’yı satın alıp içine kokaini tekrar koyacağım

Twitter’ı satın alan Elon Musk, yeni hedefinin Coca Cola olduğunu açıkladı. Musk, Coca Cola’ya kokaini yeniden eklemek istediğini söyledi.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasından iki gün sonra, gözünü Coca Cola’ya diktiğini duyurdu. Dünyanın en zengin insanı Musk, Coca-Cola’yı içeceğe “kokaini geri koymak” için satın almak istediğini açıkladı.

İLK TARİFİNDE KOKAİN VARDI

Bununla birlikte, Musk’ın Coca-Cola hakkındaki yorumları büyük ihtimalle alay konusu olsa da, bazı tarihsel gerçekleri de taşıyorlar.

ABD Ulusal Uyuşturucu Suistimali Enstitüsü’ne (National Institute on Drug Abuse) göre, kokain 1885’te Atlantalı bir eczacı olan John Pemberton içeceği ilk kez ürettiğinde yasaldı. O zamanlar Pemberton’ın tarifi, koka yapraklarından elde edilen bir kokain özütü içeriyordu. Pemberton, İçeceği “patentli bir ilaç” ve “beyin toniği” ve entelektüel içecek” olarak nitelendirdi.

The Coca-Cola Company ile ilgili 1988 tarihli bir New York Times makalesi, kokainin başlangıçta içeceğe nasıl dahil edildiğini ancak 1900’lerde içecekten çıkarıldığını da bildirdi.

‘HUNTER MI İSTEDİ?’

Musk’ın Coca Cola hakkında viral hale gelen tweet’i, ABD Başkanı Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın belgelenmiş uyuşturucu kullanımını eleştirilen Temsilciler Meclisi üyesi Lauren Boebert’ten de bir yanıt aldı. Boebert, Musk’a “Hunter senden iyilik mi istedi?” diye sordu.

Elon Musk Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı

Benzer Haberler