Elon Musk, Çinli işçileri yere göğe sığdıramadı: Amerikalılar kaçıyor

11 Mayıs 2022 Çarşamba

Elon Musk, Çinli işçileri yere göğe sığdıramadı: Amerikalılar kaçıyor

Tesla’nın patronu Elon Musk Çinli işçileri yere göğe sığdıramadı, Amerikalılar’ın ‘işe gitmekten tamamen kaçmaya çalıştığını’ söyledi.

FT Live etkinliğinde konuşan dünyanın en zengin kişisi olan girişimci Elon Musk, Tesla’nın rekabetinin çoğunun şirketin yeni bir fabrika kurduğu Çin’den geleceğini söyledi.

Independent Türkçe’nin aktardığına göre Musk burada “Tesla dışında en fazla ilerleme kaydeden şirket Volkswagen; bir girişim değil fakat elektrikli araçlar bakımından bazı yönlerden bir girişim olarak görülebilir, bu nedenle elektrikli araç cephesinde en büyük ilerlemeyi Volkswagen kaydediyor” dedi.

‘GECELERİNİ GÜNDÜZLERİNE KATACAKLAR, FABRİKADAN BİLE ÇIKMAYACAKLAR’

Çin dünyanın en büyük araba pazarı ve Tesla’nın Şanghay’da bir fabrikası var. Bu konuya değinen milyarder, sözlerine Çin’de ortaya çıkan rekabeti överek devam etti:

“Çin’den çok güçlü şirketler çıkacağını düşünüyorum, Çin’de üretime şiddetle inanan çok sayıda çalışkan ve süper yetenekli insan var. Sadece gece yarısına kadar çalışmakla kalmayacaklar, gecelerini gündüze katacaklar, fabrikadan bile çıkmayacaklar diyebilirim. Oysa Amerika’da insanlar işe gitmekten tamamen kaçınmaya çalışıyor.”

Öte yandan Volkswagen, 2021’de Avrupa’da en fazla elektrikli araç satan şirket oldu ve Avrupa ve ABD’de 2022 için elektrikli arabalarının tamamını sattı. Geçen hafta şirket sadece Batı Avrupa’da 300 bin sipariş geride olduklarını söylemişti.

MÜSİAD Başkanı: Türkiye’de iş beğenmeme gibi bir durum var

Benzer Haberler