Eleştirilerin hedefi olan Bülent Arınç’tan ‘Biden’ ve ‘Kamala Harris’ mesajı

20 Kasım 2020 Cuma

Eleştirilerin hedefi olan Bülent Arınç’tan ‘Biden’ ve ‘Kamala Harris’ mesajı

Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala hakkındaki sözleri partisi ve iktidar ortağı MHP’de tepki çeken Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, “Bizim için Joe Biden, yıllar önce senatör olarak Bosna savaşında soykırıma uğrayan Müslüman Boşnakların haklarını en yüksek perdeden savunan insandır” ifadesini kullandı.

Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala hakkındaki “Tahliye edilmeli” sözleri partisi ve iktidar ortağı MHP’de tepki çeken Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Arınç, Erdoğan hakkındaki sözleri tartışma yaratan ABD’nin yeni seçilmiş başkanı Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris’i kutlarken, ABD ve Türkiye arasındaki ‘stratejik ortaklığa’ dikkat çekti.

Arınç, “Bizim için Joe Biden, yıllar önce senatör olarak Bosna savaşında soykırıma uğrayan Müslüman Boşnakların haklarını en yüksek perdeden savunan insandır” ifadelerini kullandı.

 

Arınç’ın paylaşımı şöyle:

“ABD’de yapılan seçimler sonucunda Başkan seçilen Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris’i tebrik ederim. Türkiye ile ABD uzun yıllara dayanan bir stratejik ortak ve müttefiklik ilişkisine sahiptir. Bu ilişkinin temelinde karşılıklı anlayış ve işbirliği yatmaktadır.

Sayın Seçilmiş Başkan’ın yakın geçmişte Türkiye’nin iç politikasına yönelik bazı sözleri Türk kamuoyunda çok haklı tepkilere yol açmıştı. Biz, bu sözlerin seçim kampanyası esnasında iç politika merkezli bir propaganda kapsamında sarf edildiğine ve Sayın Biden’ın ülkemiz ile ilgili düşüncelerini olmadığına inanmak isteriz.

Bizim için Joe Biden, yıllar önce senatör olarak Bosna savaşında soykırıma uğrayan Müslüman Boşnakların haklarını en yüksek perdeden savunan insandır.

Sayın Seçilmiş Başkan’ın yeni başkanlık döneminin dost ve müttefik iki ülke arasında yeni bir sayfa açarak karşılıklı güven ve diyaloga dayalı hayırlı gelişmelere katkıda bulunmasını temenni ederim.”

Bülent Arınç’tan ‘Demirtaş’ ve ‘Kavala’ çıkışı: Çocuk yazmaz bu iddianameleri!

AKP milletvekili oğlundan Bülent Arınç’a tepki

Benzer Haberler