Elazığ’da provokasyon: Evi işaretleyip ‘üç hilal’ çizdiler

28 Nisan 2021 Çarşamba

Elazığ’da yaşayan CHP’li Faysal Akgün’e ait evin önüne çarpı işareti ve hilal çizilip, ‘Ölün’ yazısı yazıldı. Akgün, olayın ardından MHP Elazığ İl Başkanlığında görevli Z.B.’den şikayetçi olduğunu ifade etti. Evin önüne yazılanlar ise Faysal Akgün’ün cep telefonu tarafından kayıt altına alındı.

Elazığ Merkez Rızaiye Mahallesi’nde yaşayan CHP’li Faysal Akgün’ün evi kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce işaretlendi. Yurttaşın evinin duvarına çarpı işareti ve hilal konularak, ‘Ölün’ ifadesi yazıldı. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri soruşturma başlattı. Faysal Akgün, “Sabah evden çıkıyordum, evimin kapısını bir açtım ki kapımın yan duvarına çarpı içeri konularak ‘Ölün’ yazıldığını gördüm. Bu yazıyı görünce şok oldum. Sinirden titremeye başladım. Maraş’ta da bu katliam yapıldı, Sivas’ta da, Çorum’da da yapıldı. Elazığ’da da Alevilerin üzerinde oyun oynanıyor. Devletimizi duyarlı olmaya çağırıyorum, gelsinler ne gerekiyorsa yapsınlar.” dedi.

Faysal Akgün’ün şikayetçi olduğunu belirttiği MHP Elazığ İl Başkanlığı’nda görevli Z.B. ise konuyla bir ilişkisi olmadığını savundu. Sosyal medya üzerinden Z.B. ile tartıştıklarını, bu nedenle Akgün’ün evine yazılan yazıyla kendisini ilişkilendirdiğini ifade etti. Z.B. şunları söyledi: “Sosyal medya platformumdan yaptığım paylaşımımın altına hakaret içerikli bir yorum yaptı. Ben de kendisine özelden numaramı yazdım, ‘Beni ara, konuşalım’ dedim. Kendisini tehdit ettiğimi iddia etti. Üç ay önce kentimizin tanınan başka bir ismiyle ve geçen yıl da CHP içerisinden isimlerle tartışmaya girmişti. Onu da tahrik ederek savcılığa verdi, aynı süreci yaşadı. Problemli bir kişilik, popüler olmaya çalışan birisi. Bu çirkin saldırıyla hiçbir alakam yoktur.”

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: “Elazığ’da bir evin girişine yazılan ve bizimle ilişkilendirilmeye çalışılan, haysiyet ve şeref yoksunları tarafından tertip edildiği belli olan bu ve benzeri hiçbir tiyatral girişimin, memleketimizin huzurunu bozmasına fırsat vermeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Benzer Haberler