El ele intihara kalkışmışlardı: Farklı yuvalara yerleştirildiler

7 Eylül 2020 Pazartesi

Samsun’da, kız grubu arasında çıkan kavga sonrası çıktıkları çocuk yuvasının çatısında el ele tutuşarak kalkıştıkları intihardan müzakereci polis tarafından ikna edilip, indirilen iki kız çocuğu ile kavgaya karışan üç kız çocuğu, kentte farklı yuvalara yerleştirildi.

Olay, dün saat 15.00 sıralarında, İlkadım ilçesindeki Süleyman Yançatoral Çocuk Yuvası Evleri’nde meydana geldi. Yuvada kalan kız grubu arasında, bilinmeyen nedenle kavga çıktı. Kavga sırasında iki kız çocuğu, binadaki camları kırarak çıktıkları çatıda el ele tutuşarak intihara kalkıştı.

İhbar sonrası olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kızlar, müzakereci polis tarafından ikna edilerek, eyleminden vazgeçildi. Bu anlara tanık olan çocukların arkadaşları da bina önünde gözyaşı döküp, sinir krizi geçirdi. İntihara kalkışan iki kız ve sinir krizi geçiren dört kız, sağlık kontrolü için ambulanslarla Gazi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

FARKLI YUVALARA YERLEŞTİRİLDİLER

Polisin olayla ilgili soruşturma sürerken, intihara kalkışıp ikna edilen iki kız çocuğu ile kavgaya karışan üç kız çocuğu, kentte farklı yuvalara yerleştirildi.

Öte yandan yurttaki kavgaya kız çocuklarının ‘mala zarar verme’, ‘kasten yaralama’ ve ‘hakaret’ suçundan yargılanacağı da öğrenildi.