Ekrem İmamoğlu’nun İBB atamalarında dikkat çeken ayrıntı ortaya çıktı!

23 Temmuz 2019 Salı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Medya A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne İpek Elif Atayman’ı atadı. Elif Atayman görsel yönetmenlik ve muhabirlik yapmış ve 90’lı yıllardan sonra 11 yıl Şişli Belediyesi’nde Basın Yayın ve Halkla ilişkilerden sorumlu danışmanlık yapmış. Ayrıca Ekrem İmamoğlu’nun İBB iştiraklerine atadığı isimlerin geldikleri görevlere uygun ve uzmanlık alanına göre seçilemesi dikkat çekti.

Ekrem İmamoğlu’nun İBB’nin iştiraklerinde yaptığı atamalarda dikkat çeken bir ayrıntı ortaya çıktı. Ekrem İmamoğlu’nun İBB iştiraklerinde görev verdiği isimlerin uzmanlık alanlarına göre atama yapması vatandaşlar nezdinde çok olumlu karşılandı.

Ekrem İmamoğlu’ndan üst üste 3 atama birden

BİR ÖNCEKİ ATAMALARDA UZMANLIK ALANLARINA GÖRE BELİRLENMİŞTİ

Ekrem İmamoğlu, Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı’na raylı sistem uzmanı Orhan Demir’i atadı. Ayrıca Raylı Sistemler Daire Başkanlığına, çok iyi seviyede Japonca ve İngilizce bilen Doç. Dr. Pelin Alpkökin’i, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’na da Yüksek Mimar Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin’i atamıştı.

 

Dr. İPEK ELİF ATAYMAN KİMDİR?

Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümünden  mezun olan Dr. İpek Elif Atayman, 1991-1998 yılları arasında farklı ulusal kanallarda görsel yönetmenlik ve muhabirlik yaptı. 90’lı yılların sonlarında ayrıldığı televizyon sektörünün ardından 11 yıl boyunca Şişli Belediye Başkanlığı Basın Yayın ve Halkla İlişkilerden sorumlu danışmanlık görevini yürüttü. Bu süre zarfında pek çok özel kurum ve kuruluşla ortaklaşa projeler ve sosyal sorumluluk kampanyaları düzenledi. Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamlayan Dr. Atayman, siyasi kişi ve kurumların yanı sıra çeşitli sektörlerden farklı kurum ve şirketlere iletişim danışmanlığı yaptı. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünden “Politik Sinema: Costa Gavras” üzerine yaptığı tez çalışması ile doktorasını alan Dr. Atayman, halen özel bir üniversitede ders vermeye devam etmektedir. Atayman ayrıca, Mart 2016/Ekim 2018 tarihleri arasında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığında, Basından sorumlu Başkan Danışmanlığı görevini de yürütmüştür. Bir çocuk annesi olan Atayman, Basın Konseyi Vakfı Yönetim Kurulu üyesi ve Marmara Grubu Vakfı Akademik Konsey üyesidir.
Kaynak Yeniçağ: Ekrem İmamoğlu’ndan bir atama daha

Benzer Haberler