Ekrem İmamoğlu’ndan Cemal Canpolat’a sert tepki: Çok çirkinleştiler

Yayın tarihi: 9 Ekim 2023 Pazartesi 12:49 am - Güncelleme: 9 Ekim 2023 Pazartesi 12:52 am

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu CHP İstanbul İl Kongresi’nde Genel Merkez’in adayı olarak gösterilen Cemal Canpolat’ın kendisi hakkındaki sözlere tepki gösterdi.

Konuşmasında sürekli İmamoğlu’nu ve değişimcileri hedef alan İl Başkanı Adayı Cemal Canpolat, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kendi listesinde olmamasıyla ilgili, “Hiçbir belediye başkanı listemde yok, ben listeye örgütü koydum. Bir kez daha söylüyorum, belediye başkanları kendi alanlarına çekileceklerdir. Kamucu, sosyal, solcu belediyecilik yapacaklardır. AKP’nin devşirme kadrolarıyla belediyecilik yapamazsınız” ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Cemal Canpolat, “Hiçbir belediye başkanı CHP örgütünü baskı altına alarak, kendi ilçe başkanınızı milletvekili adayı, il başkanı yapıyorsunuz. Kendinize il başkanı değil özel kalem müdürü seçiyorsunuz” diyerek değişimi destekleyenleri eleştirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemek için “buradayım” diyen Canpolat, CHP liderinin itibarsızlaştırılmasına izin vermeyeceklerini, gerekirse değişimi Kılıçdaroğlu ile birlikte yapacaklarını söyledi. Canpolat’ın konuşması bittikten sonra İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, salonu terk etti.

Gözler CHP İstanbul İl Kongresi’nde! Adaylar konuşmalarını yaptı

EKREM İMAMOĞLU’NDAN TEPKİ

Medyascope’ta yer alan habere göre; oy kullanmak için Haliç Kongre Merkezi’ne yeniden gelen İmamoğlu, Cemal Canpolat’ın “CHP’lilerin başka partiler üzerinden işe girmesini içime sindiremiyorum. CHP delegelerini sırf size oy vermeleri için işe aldığınız bir dönemi kabul edemiyorum” sözlerine ilişkin, “Çok çirkinleştiler, çok yalan konuştular. Yalanlarında boğulsunlar, biz tertemiz yürüyeceğiz” dedi.

CEMAL CANPOLAT NE DEMİŞTİ?

CHP İl Başkanı Adayı Cemal Canpolat açıklamalarında şu ifadeleri kullanmıştı:

CHP’lilerin başka partilerin yanında işe girmesini içime sindiremiyorum. Sadece CHP’lilerin ilçe, mahalle, delege seçimlerinde işe girdiğini sevinerek duyuyorum. Sadece CHP örgütü delegeleri, size oy versin diye işe aldığınız bir dönemi kabul edemiyorum. CHP’liler İYİ Parti üzerinden işe girme dönemi pazar gününden itibaren bitecektir.

Bizim ne yaptığımızı, nereden geldiğimizi İstanbul örgütü, Gazi Mahallesi biliyor, Küçükçekmece biliyor. Biz il başkanlığı yaptığımız dönemde, sokakta işçilerle emekçilerle beraber yaptık. Yarım bırakılan yürüyüşü tamamlamak için geliyorum. CHP delegeleri, işe girmekle, makam sahibi olmakla onurlarını haysiyetlerini satmayacaktır.

Ekrem İmamoğlu’nun listesinde olmamasına yanıt: Hiçbir belediye başkanı listemde yok ben listeye örgütü koydum. Bir kez daha söylüyorum, belediye başkanları kendi alanlarına çekileceklerdir. Kamucu, sosyal, solcu belediyecilik yapacaklardır. AKP’nin devşirme kadrolarıyla belediyecilik yapamazsınız.

Örgüt işlerinde taraf olursanız diğer tarafı karşınızda bulursunuz. hiçbir belediye başkanı CHP örgütünü baskı altına alarak, kendi ilçe başkanınızı milletvekili adayı, il başkanı yapıyorsunuz. Kendinize il başkanı değil özel kalem müdürü seçiyorsunuz.

Kaftancıoğlu “veda” konuşmasında kızına teşekkür etti!

Ekrem İmamoğlu'ndan Cemal Canpolat'a sert tepki: Çok çirkinleştiler

Ekrem İmamoğlu’ndan Cemal Canpolat’a sert tepki: Çok çirkinleştiler