Ekrem İmamoğlu’ndan 23 Haziran çağrısı

8 Mayıs 2019 Çarşamba

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerini yenileme kararının ardından Ekrem İmamoğlu yurttaşlara sosyal medya hesabı üzerinden video paylaşarak önemli bir çağrıda bulundu.

İşte Ekrem İmamoğlu‘nun videolu mesajında verdiği tüm mesajlar:

“Kıymetli hemşehrilerim, YSK bir karar verdi hakkımızı yedi. Anamızın ak sütü gibi helal olan kazandığımız seçimi elimizden aldı. Bunları biliyoruz. Ama hesaplaşmanın vakti değil. Süreç önümüze bakmanın, 23 Haziran’a hazırlanmanın vakti. Ve aynı zamanda mağduriyetimizi de anlatma vakti. Vatandaşlarımızla beraber bütün İstanbul’un oylarına, 16 milyonun oyuna talip olduğumuzu tekrar herkese anlatma vakti.

YSK’dan flaş açıklama: “Baskı, yıldırma, iftira, hakaret ve tehdit…”

Ben size şunu söyleyeyim; her şey çok güzel olacak diyoruz, kesinlikle olacak. Ama “her şey çok güzel olacak” diyen her vatandaşım, her hemşehrim beni seven bu şehirde yaşayan herkes mutlaka bazı şeylere dikkat etmeli. Kimseyi ötekileştirmemeli, ne yapmalı biliyor musunuz? Mutlaka komşusunun evine gidip iftar açmalı. Ramazan’da hemşehrilerini selamlamalı, süreci anlatmalı. Hatta iftara davet etmeli.

İBB’de, işten çıkarmalar başladı!

“Her şey çok güzel olacak” diyen hemşehrim , sosyal medyadan hiç kimseyi ayrıştıran dil kullanmayacak, kucaklayacağız. Biz milli, dini büyün inançlarıyla toplumun her kesimini kucaklamaya varız dedik. Bu yaşatmaya devam edecek her şey çok güzel olacak diyen vatandaşlarım. Ben seçilmiş bir belediye başkanı olarak İstanbul’un her yerini gezeceğim. Ama aynı zamanda bu seçim bir demokrasi mücadelesi. Biz demokrasi mücadelesini güler yüzle vereceğiz, mutlulukla vereceğiz. İnsanların yüreğine umudu ve sevinci vereceğiz. Lütfen herkese rica ediyorum, bu akşam iftarda gidin komşunuzu selamlayın. Mutlaka evinize iftara komşunuzu davet edin. Süreci anlatın. Başka hiçbir şey yapmayın. Taşkınlık yok ayrışma yok. Gönlünüz sevgiyle dolsun. Her şey çok güzel olacak.”

Benzer Haberler