Ekrem İmamoğlu hakkında yeni dava

Yayın tarihi: 11 Ocak 2023 Çarşamba 6:07 pm - Güncelleme: 11 Ocak 2023 Çarşamba 8:15 pm

İçişleri Bakanlığı’nın ihbarı üzerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve yedi kişi hakkında “İhaleye fesat” iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamamoğlu ve yedi isim hakkında “İhaleye fesat” iddiasıyla ihbarda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, ihbar üzerine İmamoğlu ve 7 kişi hakkında soruşturma başlattı.

İlk duruşma 15 Haziran’da Büyükçekmece Adliyesi’nde görülecek.

İMAMOĞLU’NDAN İLK AÇIKLAMA

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisi hakkında ‘ihaleye fesat karıştırma’ suçlamasıyla açılan yeni davaya ilişkin açıklama yaptı. İmamoğlu’nun Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

“Yaklaşık 8 yıl evvel Beylikdüzü Belediyesi’nde gerçekleşmiş bir ihale nedeniyle yeni bir yargı süreci başladığını öğrendim. Oysa bu dosya yıllar önce müfettişlerce incelenmiş ve Danıştay’a gönderilmişti. Danıştay idari açıdan incelemesini tamamladı ve sorun görmedi.

İhale işlemlerinde imzam dahi mevcut değil. Ayrıca gerek İçişleri Bakanlığı gerek Danıştay 1. Dairesi kararında hakkımda herhangi bir tespit, suçlama ya da değerlendirme yapılmadı. Buna rağmen, zorlama bir suç yaratılmaya çalışılmakta.

Hakkımızda illa bir şey bulmak isteyenler şimdi konuyu yargıya taşımış. Her ne hikmetse 2 yıldır savcılıkta bekleyen dosya, bir anda davaya dönüşmüş. Bu kötülüklerin nerelerde planlandığını artık 86 milyon çok iyi biliyor.

Not: Bu oyunun görünen imzası yine malum müfettişe ait.”

Ekrem İmamoğlu’na bir garip dava daha