Ekrem İmamoğlu: Doğru kişiyi seçerseniz dar gelirlilere daha çok destek ulaşır

Yayın tarihi: 30 Mart 2024 Cumartesi 11:28 am - Güncelleme: 30 Mart 2024 Cumartesi 3:07 pm

Haber: Ceren Ural

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adalar Halk Buluşması’nda  açıklamalarda bulundu. İmamoğlu “Doğru kişiyi seçerseniz İstanbul yeşil alan kazanır, İstanbul metro kazanır. Doğru kişiyi seçerseniz dar gelirlilerine daha çok destek ulaşır.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Adalar Halk Buluşması’nda vatandaşlara seslendi. Adalar halkı İmamoğlu’na büyük ilgi gösterirken İmamoğlu 5 yılda Adalar için yapılamaları anlattı.

Yerel seçime de değinen Ekrem İmamoğlu 5 yıl boyunca israfa ihanete nasıl dur dediysek bundan sonra da İstanbul’un muhafızı olamaya İstanbul’u korurken geliştirmeye icraatçı olmaya, Adalar’da hangi ihtiyaçlar var ise bunları hızla toparlamaya daha da ileri seviyeye taşımaya Adalar’ı İstanbul’un değil dünyanın incisi haline getirmeye. Her adanın kendine has sıkıntılarını özel olarak tek tek ele almaya ve çözüme kavuşturmaya hepinizin huzurunda söz veriyorum.” dedi

ABD basınında çarpıcı Ekrem İmamoğlu analizi! Erdoğan’ın önündeki en büyük engel

Ekrem İmamoğlu açıklamalarında şunları söyledi:

Sandık çok kudretli bir şey. Kendini milletten yüksekte görenleri şöyle bir hizaya dizer. Herkesi kendine getirir. Bu ülkeye zarar verenler varsa en büyük cezayı sandık keser. Mührü doğru yere basarsanız İstanbul için gerçekten çok çalışacak kişiyi seçersiniz.

DOĞRU KİŞİYİ SEÇERSENİZ…

Doğru kişiyi seçerseniz İstanbul yeşil alan kazanır, İstanbul metro kazanır. Doğru kişiyi seçerseniz dar gelirlilerine daha çok destek ulaşır. Ben İstanbullu hemşerilerimin özellikle Adalar’ın güzel insanlarını İstanbul’un geleceği için en doğru kararı vereceğinden hiçbir şüphem yok. Net olarak söylüyorum yarın Allah’ın izniyle Adalet ve kardeşlik kazanacak. Milyonlarca insanımız siyasi partilerin ve daha ötesi partiler ötesi güçlü bir halk ve vicdan ittifakının üzerinde bir anlayışla sandıkta bir araya gelecek ve adam kayırma torpil değil hizmete ve liyakate oy kullanacak liyakat kazanacak ve icraat kazanacak ve hep birlikte kazanacağız.

FAYTONLAR ÇOK KÖTÜ DURUMDAYDI

Hatırlarsanız Adalar’ın faytonları vardı. Tabi faytonlar her ne kadar bu güzel coğrafyanın simgesi haline gelmiş olsa da çok kötü durumdaydı. Her gün insanların vicdanında Adalar’ın vicdanında yargılanıyorduk. Bu eziyete son vermek adına biz çok özenli çok halkçı çok adil bir süreç yönettik. Hem fayton esnafını mağdur etmedik. Hem atların sahiplenmesini sağladık. Burada elektrikli araçları hizmete sokarak iç ulaşımı çağdaş ve modern seviyeye taşıdık. Şimdi daha da modern bir seviyeye taşımak için çalışmalarımız sürüyor. Ulaşım çözümlerine yenilerini de ekleyeceğiz. Bisiklet yolu ve sirkülasyon projemizde trafik akışını çok daha rahat hale getireceğiz. Özellikle Beltur’un buraya yapmış olduğu ciddi yatırımla başkalarının eline geçeceğine biz alalım diyerek ne yazık ki bize tahsis hakkı olmasına  rağmen tahsis etmeyi değil ihaleye çıkmaya öngören Orman Bakanlığı’nın tesisini İBB olarak neye mal olursa olsun kiraladık ve özel plajı havuzu birçok hizmetiyle spor salonu Beltur restoranıyla Büyükada’da Beltur Oteli’ni açarak sizlere çok özel bir alanı hediye etmiş olduk.

Ekrem İmamoğlu’ndan dikkat çeken anket açıklaması

İSTANBUL’UN MUHAFIZI OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Sizlere söz veriyoruz. 5 yıl boyunca israfa ihanete nasıl dur dediysek bundan sonra da İstanbul’un muhafızı olamaya İstanbul’u korurken geliştirmeye icraatçı olmaya, Adalar’da hangi ihtiyaçlar var ise bunları hızla toparlamaya daha da ileri seviyeye taşımaya Adalar’ı İstanbul’un değil dünyanın incisi haline getirmeye. Her adanın kendine has sıkıntılarını özel olarak tek tek ele almaya ve çözüme kavuşturmaya hepinizin huzurunda söz veriyorum. Adaları kaçak göçek değil kuralına uygun insanların yaşamlarını sıkıntıya sokmayan ama misafirlerinin de ağırlanmasına gerekli tedbirleri almış nizami plajlarıyla pırlanta gibi yolları güvenli önüne gelen, 20 km hızını aşılmadığı bir ada var edeceğiz. Ve insanlarımızın can güvenliği yaşam standardını koruyarak göreceksiniz 5 yılda inanılmaz ivmelendi önümüzdeki 5 yılda ise zirveye çıkacak bundan hiç kuşkunuz olmasın.

Kaynak: HABER MERKEZİ