Ekrem İmamoğlu, başkanlığını ilk kez dile getiren kişiyi açıkladı

11 Temmuz 2019 Perşembe

Ekrem İmamoğlu, başkanlığını ilk kez dile getiren kişiyi açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, Tuhaf Dergi için usta sanatçı Zülfü Livaneli’yi kaleme aldı.

23 Haziran 2019’da tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde rekor bir oyla başkanlığa tekrar seçilen Ekrem İmamoğlu, Tuhaf Dergi Temmuz sayısı için “Önce İnsan Olmak” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

İmamoğlu, Zülfü Livaneli için “Başkanlığımı ilk kez dile getiren kişi Zülfü Livaneli’ydi” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tuhaf Dergi Temmuz sayısı için “Hissettiklerimi ilk dile getiren insanlardan” olarak tanımladığı Zülfü Livaneli’yi kaleme aldı.

Böylece bir kültür sanat dergisinde belki de ilk kez bir belediye başkanının kültür sanat yazısına yer verildi.

Üniversitedeki ilk yıllarında Zülfü Livaneli’nin şarkılarının kendisini çok etkilediğini anlatan Ekrem İmamoğlu yazısında Zülfü Livaneli’ye ilişkin bir de anısını paylaştı.

“Ekrem İmamoğlu bir gün umarım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olur”
Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde klasik müzik günleri için Beylikdüzü’nü ziyaret eden Zülfü Livaneli, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını dile getiren ilk isim olduğunu söyledi.

Tuhaf Dergi’deki yazısında Ekrem İmamoğlu bu ânı şöyle aktarıyor: “O gece milletin huzurunda, ‘Ekrem İmamoğlu bir gün umarım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olur’ dedi. Bunu dile getiren ilk kişiydi. Tabii benim yüzüm kızardı, mahcup oldum. Livaneli’nin bu hedefi o günden koyması, bize böyle bir ışık tutması, benim için inanılmaz değerliydi.”

“Zülfü Livaneli seçimin gizli kahramanı”

Ekrem İmamoğlu yazısında Zülfü Livaneli’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin gizli kahramanı olduğunu da dile getiriyor:

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına davet edilişim sürecinde kendisinin de önerilerine başvuruyordum. Bana moral verdi, tavsiyeleri oldu. Bu sürecin en gizli kahramanlarından biri olduğunu içtenlikle söyleyebilirim.”

Benzer Haberler