Ekrem İmamoğlu 1 Mayıs’ta biber gazı yemiş

20 Nisan 2019 Cumartesi

CHP Beylikdüzü İlçe Örgütü 2013 yılında, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla binlerce emekçinin yer aldığı kutlamalara katıldığı ve Ekrem İmamoğlu’nun da aralarında bulunduğu grubun biber gazına maruz kaldığı görüntüler sosyal medyada gümdem oldu.

1 Mayıs kutlamaları için Taksim’e çıkmak üzere yola çıkan emekçilere engel olmak isteyen polis, biber gazlı, tazyikli su ve sis bombası kullanarak müdahalede bulunmuştu. 2013 1 Mayıs’ında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da biber gazı yediği görüntüler sosyal medyanın gündemine oturdu.

Dönemin CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu öncülüğünde, Beşiktaş Barbaros Bulvarı’ndan meydana doğru inerken çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesiyle karşılaşan İlçe Örgütü, zor anlar yaşadı.

Polis tarafından atılan biber gazı ve sis bombasıyla ortalık duman bulutuna çevrilirken, yoğun dumandan çok sayıda kişi de etkilendi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün coşku içerisinde kutlanması gereken bir bayram olduğunu ifade eden CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu, “1 Mayıs emekçinin çocuğuyla, ailesiyle bayramını kutlamasıdır. 1 Mayıs gözyaşı değildir. Emniyet mensuplarıyla, halkın karşı karşıya getirilmesi asla değildir”dedi.

Talihsiz bir 1 Mayıs yaşandığını belirten CHP İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Sadece can kaybının olmaması bizleri sevindirmiştir. Umut ediyorum toplum, emeğin saygı görmediği bu ortama karşı uyanışa geçer ve bu müdahaleyi yapan zihniyete demokratik yollarla cevabını verir” diyerek tüm emekçilerin bayramını kutladı.

Benzer Haberler