Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Ekonomi

Ekonomist Mustafa Sönmez’den enflasyon yorumu: Şimdi biri çıksa Erdoğan’na ‘bunu’ dese…

TÜİK enflasyon rakamlarını açıkladı. Beklenilenin karşılanamadığı Temmuz ayın enflasyon rakamlarına göre; aylık yüzde 1.36 artış gösterdi. Yıllık enflasyon ise yüzde 16.65 oldu

 

TÜİK enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre enflasyon aylık yüzde 1.36 artış gösterdi. Yıllık enflasyon ise yüzde 16.65 oldu.

Damat yine tutturamadı!, Enflasyon yine yükseldi

Merkez Bankası Murat Çetinkaya’yı gece yayınladığı kararname ile görevden alan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomide yaşanan tüm sorunların faiz indirimi ile çözüleceğini savunmuştu.

Çetinkaya’nın yerine atanan Murat Uysal piyasaların beklentisini üzerinde faiz indirimi yaptı ama enflasyonda beklenen rakamlar gelmedi.

Ünlü ekonomist Mustafa Sönmez twitter hesabından enflasyon rakamlarını değerlendirdi. Sönmez, “Biri çıksa, AKP gnl bşk na dese ki, bak faizleri indirdin ama temmuz da enflasyon inmedi, ne diyorsun? Köpürür tabii. Temmuz da iniş bekliyorken hem aylık hem yıllık tüfe arttı. Şimdi Ağustos’tan umutlanacaklar. Aylığı pek küçük gelmez, yıllığı aritmetik gereği %15 lere iner.” diye yazdı

loading...