Bu AKP’den ne çekti millet be! Yıl 2021 ekmek kuyruğunda gözyaşları

13 Aralık 2021 Pazartesi

Kıbrıs savaşı Türkiye’ye uygulanan ambargolar nedeniyle ‘Yağ kuyrukları, gaz kuyrukları’ diye CHP’yi suçlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan yönetimine yurttaşlar ekmek kuyruğunda gözyaşlarıyla isyan etti.

İstanbul Bağcılar’da ucuz ekmek almak için kuyrukta bekleyen yaşlı bir yurttaş ağlayarak, “Bizi bu duruma düşürenlere hakkımı helal etmiyorum” dedi. “Halinize şükredin” diyen kişiye ise kuyruktaki yurttaşlar da tepki gösterdi.

ERDOĞAN: BİZ BUNLARDAN NELER ÇEKTİK BE

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 mart 2019 tarihinde yerel seçimler öncesi Rize’deki mitingde, “Bu CHP var ya.. Ah ah.. Biz bunlardan neler çektik. Yağ kuyrukları, gaz yağı kuyrukları, benzin kuyrukları.. Bay Kemal, siz kuyrukçusunuz. Yokluk kuyruğu icat ettiniz bu ülkede! Bizimki varlık kuyruğu, varlık” diyordu. Aradan geçen iki yılda fiyatlar füze hızında yükselip, terayağ, sıvıyağ’ın yanına yaklaşılmazken, ekmek kuyrukları gündem oldu.

Döviz kurlarındaki artışa bağlı olarak girdi fiyatlarındaki artış nedeniyle İstanbul’da büyük alışveriş marketlerde ekmek 3 liraya, bazı semt bakkallarında ise 3,5 liraya çıkan ekmek fiyatları İstanbul halk Ekmek önündeki kuyrukları uzattı. Halk Ekmek büfesi önünde ucuz ekmek almak için vatandaşlar yağmur altında uzun kuyruklar oluşturdu.

Bağcılar’da bulunan Halk Ekmek kuyruğunda beklerken gözyaşlarını tutamayan yaşlı yurttaş, “Bizi bu duruma düşürenlere hakkımı helal etmiyorum. Millet rezil oldu. Tartışsınlar (Meclis) orada bakalım ne olacak?” diye konuştu.

“BİZ İNSAN GİBİ YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Halk Ekmek kuyruklarının ucu bucağı gözükmüyor

Ekmek kuyruğundaki başka bir vatandaş, “Cumhurbaşkanı’nın damadı doların bu paraya geleceğini söylüyormuş o zamanlar “5 liraya, 6 liraya alacaksınız 10, 15 liraya satacaksınız” diyordu. Demek ki bugünleri görüyorlarmış. Memleketi bu duruma getirenler utansın. Millet bak kuyrukta bir ekmek alamıyor, bekliyor saatlerce ondan sonra orada oturup konuşuyorlar. Biz insan gibi yaşamak istiyoruz. Bakın bu kadar insan burada neden bu havada böyle beklesin. Millet bunu hak ediyor. Az kaldı ne diyelim” dedi.

“DEVLETİMİZ UTANSIN”

Halk ekmek kuyruğunda ucuz ekmek bekleyen bir kadın yurttaş ise durumu “Bir şey demiyorum yavrum ne diyeyim ki diyecek bir şey yok. Devletimiz utansın başka bir şey demiyorum” sözleriyle değerlendirdi.

“Böyle giderse ocak ayında simit 4 lira olabilir”

Benzer Haberler