EGM’den Gökçek’in paylaştığı ‘alev püskürten drone’ videosuna açıklama: Filmden alınmış

30 Temmuz 2021 Cuma

EGM’den Gökçek’in paylaştığı ‘alev püskürten drone’ videosuna açıklama: Filmden alınmış

Emniyet Genel Müdürlüğü, bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan ve drone olduğu değerlendirilen hava aracından alev püskürtüldüğüne ilişkin görüntüler hakkında yaptığı açıklamada, “Söz konusu görüntüler, yabancı menşeili bir filmden alınmış ve gerçekmiş algısı yaratılmaya çalışılarak servis edilmiştir” denildi.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eski büyükelçi ormanların yangını ile ilgili yalan bir bilgi paylaştı. Emniyet Genel Müdürlüğü onları yalanladı.

Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, “Bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan ve drone olduğu değerlendirilen bir hava aracından alev püskürtüldüğüne ilişkin görüntülerin Türkiye ile ilgisi yoktur” ifadeleri kullandı.

Açıklamada, “Ülke genelinde yaşanan orman yangınlarının sebebi gibi gösterilmeye çalışılan söz konusu görüntüler, yabancı menşeili bir filmden alınmış ve gerçekmiş algısı yaratılmaya çalışılarak servis edilmiştir” denildi.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medya hesabından video paylaşmış ve “Alçaklar dronla yangın çıkartıyor. Videonun soluna bakın dronun ayağını göreceksiniz” demişti.

egm-den-alev-puskurten-drone-videosu-hakkinda-aciklama-turkiye-ile-ilgisi-yok-904610-1.

Benzer Haberler