Eğitime kar engeli: 6 ilde okullar tatil edildi

21 Aralık 2021 Salı

Eğitime kar engeli: 6 ilde okullar tatil edildi

Kar yağışı sebebiyle 6 ilde eğitime ara verildi. Şiddetli kar yağışına teslim olan Bitlis, Bartın, Karabük, Kastamonu, Ordu ve Zonguldak’ta okullar yarın tatil edildi.

Türkiye genelinde sağanak yağış ve kar etkili oluyor. Bugün İstanbul’un yüksek kesimlerine de yağan kar birçok ilde yolları kapattı. Beş ilde ise okullar tatil edildi.

BİTLİS’TE OKULLAR TATİL

Bitlis’te kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim ve öğretime yarın ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, merkeze bağlı resmi ve özel bütün eğitim kurumlarında, yarın eğitim ve öğretime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağı aktarıldı.

KARABÜK EFLANİ’DE OKULLARA KAR TATİLİ

Karabük’ün Eflani ilçesinde etkili olan kar yağışı sonrası 22 Aralık Çarşamba günü tüm okullarda eğitime 1 gün ara verildi. Eflani İlçe Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “Kar yağışının yoğun şekilde devam etmesinden dolayı 22 Aralık Çarşamba günü ilçede bulunan ilk, orta ve lise düzeyindeki tüm okullar 1 gün süre ile tatil edilmiştir” denildi.

BARTIN AMASRA’DA YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Bartın’ın Amasra ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime çarşamba günü 1 gün süre ile ara verildiği, uzaktan eğitimin ise devam edeceği bildirildi. Amasra Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “İlçemizde devam eden etkili kış şartları nedeniyle meteorolojik veriler, sağlık ve ulaşım şartlarının birlikte değerlendirilmesi sonucunda İlçe Hıfzıssıhha kararı doğrultusunda ilçemizde bulunan tüm eğitim kurumlarımızda 22 Aralık 2021 Çarşamba günü 1 gün süreyle yüz yüze eğitime ara verilmiştir. Uzaktan eğitime devam edilecektir” denildi. İlçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personellerin de aynı gün idari izinli sayılacağı bildirildi.

KASTAMONU’NUN 3 İLÇESİNDE OKULLAR TATİL

Kastamonu genelinde kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Kar yağışı sebebiyle bazı ilçelerde 22 Aralık itibarıyla eğitime 1 gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kar yağışının etkisini sürdürdüğü Ağlı ilçesi ile Şenpazar ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 22 Aralık itibarıyla 1 gün, Cide ilçesinde ise sadece taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi.

ORDU’NUN 2 İLÇESİNDE EĞİTİME KAR ENGELİ

Ordu’nun yüksek kesimli ilçelerinde ve yaylalarında akşam saatlerinde başlayan kar yağışı devam ederken, Ordu Valiliği Akkuş ve Gürgentepe ilçelerine eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Akkuş ve Gürgentepe ilçelerimizde eğitim-öğretime 22 Aralık 2021 Çarşamba günü bir gün süre ile ara verilmiştir. Engeli olan ve hamile kamu görevlileri de idari izinli sayılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Zonguldak’ta da okullar bir gün tatil edildi.

Kar yağışı hemen kesilecek mi? Meteoroloji açıkladı

Benzer Haberler