Eğitim Bir-Sen’den güzellik kampanyası: Dudak şişirme, burun estetiği…

18 Şubat 2020 Salı

Eğitim Bir-Sen’den güzellik kampanyası: Dudak şişirme, burun estetiği…

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Eğitim-Bir-Sen, üyelerine ve yakınlarına indirimli estetik kampanyası başlattığını duyurdu.

Cumhuriyet’ten Ökkeş Taşkın’ın haberine göre, Eğitim Bir-Sen’in estetik salonuyla yaptığı anlaşmaya göre, “dudak şişirme, burun estetiği, vücut kıllarını aldırma, protez tırnak, kirpik ve kaş yapımı” gibi estetik operasyonların yüzde 40 veya yüzde 50 indirimli yapılacağı belirtildi.

İstanbul Eğitim Bir-Sen 4 Nolu şubenin sosyal medya hesabından “İndirimli Anlaşmalarımız” başlığı altında yapılan duyuruda, “Sendikamız ve estetik ve güzellik merkezi arasında üyelerimiz ve yakınlarını kapsayan yüzde 40 ve yüzde 50 oranlarında indirim anlaşması yapılmıştır. Üyelerimize hayırlı olsun” ifadeleri kullanıldı.

İstanbul Eğitim Bir-Sen 3 No’lu Şube Başkanı Erol Ermiş de, “öğretmenler gününe özel” yaptığı duyuruda, sendika üyesi öğretmenlere estetik yaptırmaları halinde yüzde 30 indirim yapılacağını sosyal medya hesabından duyurmuştu.

EĞİTİM-SEN’DEN TEPKİ

Eğitim-Sen MYK üyesi Özgür Bozdoğan, “Bu durumu üyelerinin temel hizmet gereksinimi olarak değerlendirmek mümkün değil. Bir sendikanın sınıfının sorunlarına yabancılaşması trajik bir örnek. Bu noktaya gelmiş bir sendikanın Toplu İş Sözleşmesi’nde (TİS) temsil yetkisi bulunması çok acı bir olay. Biz bu sendikanın sınıfının sorunlarını çözdüğünü düşünmüyoruz” diye konuştu.

İstanbul Eğitim-Sen 2 Nolu şube başkanı Kazım Yılancı ise Eğitim Bir-Sen’in yaptığı anlaşmanın dönemin gerçeğini göstermesi bakımından önemli olduğunu belirtti:

‘ÇOK ACI’

“Sendika kavramı sosyal, siyasal, demokratik hakları savunmak üzerine kurulmalıdır. Eğitim sistemindeki sorunlar herkes tarafından dillendiriliyor. Ataması yapılmayan öğretmenlerin, 102 bin ücretli öğretmenin sorunları tartışılması gerekirken bir sendikanın işi değil ticari bir yere yönlendirmek. Bu tür sendikaların bu uygulamaları ülke gündemine itiraz etmeyen topluluğa yapılmıştır. Bu ülke yangın yerine dönmüş vaziyette iken, estetik sorunun ilk sıralarda olması çok acı.

İşinden, ekmeğinden edilmiş yüzbinlerce insan varken bir sendikanın gündeminin bu olmaması lazım. İktidar eliyle örgütlenmiş bir yapıdan sendikal faaliyet beklenmemelidir. Bu tip kampanyalarla kendileri var etmeye çalışıyorlar.”

Benzer Haberler