Edward Snowden: Julian Assange de ölümü tercih edebilir

24 Haziran 2021 Perşembe

Edward Snowden: Julian Assange de ölümü tercih edebilir

ABD’nin kamu aleyhine faaliyetlerini deşifre eden Edward Snowden, Amerikalı antivirüs yazılımcısı John McAfee’nin ABD’ye iadesine onayın ardından hücresinde ölü bulunmasıyla ilgili, “Sıradaki Julian Assange olabilir” dedi.

ABD’nin kamu aleyhine faaliyetlerini deşifre ederek dünyada büyük yankı uyandıran eski ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) çalışanı Edward Snowden, Amerikalı antivirüs yazılımcısı John McAfee’nin ABD’ye iadesi kabul edilmesinin ardından İspanya’daki hücresinde ölü bulunmasıyla ilgili olarak “Sıradaki Julian Assange olabilir” ifadesini kullandı.

Snowden, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ABD yargı sistemine atıfta bulunurken, “Avrupa, şiddet içermeyen suçlarla suçlanan kişileri, o ülkenin vatandaşı insanların maruz kalmaktansa ölmeyi tercih ettiği hiç adil olmayan bir mahkeme sistemine ve çok acımasız bir hapishane sistemine iade etmemeli” diye yazdı.

Snowden, ABD’ye iadesi istenen Britanya’da tutuklu bulunan Wikileaks kurucusu ve eski genel yayın yönetmeninden söz ederek, “Sıradaki Julian Assange olabilir” dedi. Rusya’da yaşayan eski NSA çalışanı, “Sistemde reforma gidilene kadar bir moratoryum yürürlükte olmalı” diye konuştu.

TIKLAYIN – Teknoloji dünyasının milyarderlerinden John McAfee cezaevi hücresinde ölü bulundu

Benzer Haberler