Edirne’ye Halk Ekmek geliyor!

23 Mart 2022 Çarşamba

Edirne’ye Halk Ekmek geliyor!

Edirne Belediyesi Halk Ekmek projesini cuma günü hayata geçiriyor. Edirne Belediye Başkanı Gürkan, satışa sunulacak ekmeğin 2,5 lira olacağını açıkladı.

Ekmek fiyatının sürekli artması Edirne Belediyesi’ni Halk Ekmek çalışmasına yönlendirdi. Kentin farklı mahallelerinden özellikle dar gelirli vatandaşların yoğun olarak yaşadığı mahallelerde Halk Ekmek çalışması için yer belirleyen ve üretilen ekmek kabinlerinin yerlerine konması ile satışa hazır hale getirilen MOB’lar cuma günü tam anlamıyla hizmet veremeye başlayacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Edirne Belediye Başkan Recep Gürkan Halk Ekmeğin satış fiyatının 2,5 TL olacağını ve vatandaşlara ucuz ekmek hizmetini sunacaklarını belirtti.

“200 GRAM EKMEK 2,5 LİRADAN SATILACAK”

Toplam 56 fırın ile yapılan anlaşma sonrasında ekmeğin fırınlardan alınacağını anlatan Gürkan şunları söyledi:

“Cuma günü başlıyoruz. Edirne’de biliyorsunuz 56 tane fırınımız var. Fırıncı arkadaşlarımızla toplantılarımız yaptık. Onlar da biz de hazırlıklarımızı yaptık. Aslında 15 gün önce açmayı planlamıştık ama ‘Fırıncı arkadaşlarımızın bir 15 gün daha müsaade edin bize’ demeleri üzerine ‘peki’ dedik. Şimdi Ramazan öncesi cuma günü saat 14:30 itibari ile başlıyoruz. Hayırlısı olsun Edirne’mize. 200 gram ekmek 2 buçuk liradan satılacak Halk Ekmek ofislerinde. Hem fırıncı arkadaşlarımızı üzmemiş olacağız hem halkımıza nispeten daha ekonomik koşullarda ekmek getirmiş olacağız. Bir şeye daha dikkatinizi çekmek istiyorum. Bu projeye uzun zamandır çalışıyorduk. Türkiye’de belli noktalarda halk ekmek var ama şu anda fırıncılarla iş birliği yaparak onların ürettikleri ekmekleri biraz daha indirimli alarak halka sunma projesi Edirne’den başladı. Edirne’nin fikridir bu. Bugün İzmir de, Kocaeli de bunu yapıyor. Birçok ilde başladı. Bundan da sevinçliyiz. Demek ki doğru bir proje yapılmış.”

İmamoğlu Ramazan pidesi fiyatını duyurdu

Benzer Haberler