Eda Ece çocukluğunu paylaştı

Yayın tarihi: 18 Aralık 2023 Pazartesi 2:30 pm - Güncelleme: 18 Aralık 2023 Pazartesi 2:39 pm

Oyuncu Eda Ece sosyal medya hesabı üzerinden çocukluk fotoğrafını paylaştı.

Yasak Elma dizisinde Yıldız karakterini oynayan ve yaklaşık 7 ay önce basketbolcu Buğrahan Tuncer ile nikah masasına oturan Eda Ece bebek bekliyor.

BİNLERCE BEĞENİ ALDI

Ünlü oyuncu sosyal medya hesabından çocukluk fotoğrafını paylaştı. Ünlü oyuncunun çocukluk fotoğrafı binlerce beğeni aldı.

EDE ECE KİMDİR?

Eda Ece 20 Haziran 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Adı Eda Ece Uzunalioğlu olan oyuncu Şişli Terakki Lisesisi’ni bitirdi. Yüksek öğrenimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlayan oyuncu lisans eğitimini tamamladıktan sonra Sanat Tarihi üzerine dersler aldı ve bir galeride çalışmaya başladı.

Okul yıllarında tiyatro kulübüne üye olan oyuncu o dönem sahneye çıkmaya başladı. Sahneye koydukları bir oyunu izlemeye gelen menaker Tümay Özokur tarafından keşfedilen oyuncu televizyon dünyasına adım atmıştır.

2011 – 2014 yılları arasında “Pis Yedili” adlı dizide Cimbom karakterini canlandıran Eda Ece aynı dizide Ayşegül Aldinç, Turan Özdemir, Asuman Dabak, İlkay Akdağlı, Hazal Şenel, Melis Babadağ, Burak Alkaş, Halil Babür ile birlikte oynadı.

2013 yılında “Beni Böyle Sev” adlı dizide Zeynep Çamcı, Alper Saldıran, Burcu Biricik, Selen Uçer, Altan Gördüm, Lale Mansur, Güven Kıraç ile oynadı.

Eda Ece ayrıca 2013 yılında “Kızım İçin” adlı sinema filminde Yetkin Dikinciler ve İnci Türkay ile birlikte yer aldı.

2015 yılında başrollerinde Berk Oktay ve Seren Şirince’nin rol aldığı “İlişki Durumu: Karışık” adlı dizide Ceren rolüne hayat verdi.

2016 yılında ise senaristliğini Gupse Özay’ın yaptığı “Görümce” filminde yer aldı.

Sonrasında ardı ardına dizi ve filmlerde rol alan Eda Ece, başrollerini Talat Bulut, Şevval Sam, Kıvanç Kasabalı, Sinan Eroğlu, Tuğçe Koçak, Nilgün Türksever, İlber Kaboğlu, Ayşegül Çınar’ın paylaştıkları Yasak Elma isimli dizide rol aldı.

Eda Ece kimdir?

Kaynak: TELE1