Ece Erken: Bugün canım Şafak’ımın 40’ı! Ölmeyecek kadar yaralıyım

8 Mart 2022 Salı

Ece Erken eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nun ölümünün 40’ıncı gününde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla eşine olan özlemini dile getirdi. Erken, “Ölmeyecek kadar yaralıyım” dedi.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu Yeşilköy’de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Eşinin vefatıyla zor günler geçiren sunucu Ece Erken, sosyal medya aracılığıyla sevenleriyle iletişime geçiyor. Erken, eşi Mahmutyazıcıoğlu’nun vefatının 40’ında yazışmalarının bir kısmını da paylaşarak şu notu düştü:

“15-01-22 yazışmamız Dubai’ye yanıma geldiği sabah… Ve bugün canım Şafak’ımın 40’ı! Sabahsız geceler, her günün tekrarı, sadece aynı acıyı yaşayanların anlayacağı 40 gün… Ölmeyecek kadar yaralıyım, Allah’ım kimseye yaşatmasın. Eşimi toprağa verdiğim gün nasılsam öyleyim, bakımsız! Ne giydiğim, nasıl göründüğümün önemi olmadığı sadece eşime dua edeceğim bir gün, nefesi o kadarmış benim güzel yüzlümün, hiç hak etmediği şekilde kaybettim ve onu çok sevdiğim için biliyorum ki büyük bir sınavdayım. Allah bana ‘kaldıramayacağımdan fazla yük yüklemez’ diye inanıp yoluma öyle devam ediyorum. Oğlumla her zamankinden daha fazla ilgileniyorum, birçok eşini, yakınını kaybedenle görüşüyorum, mesajlaşıyorum, onlarla güçleniyorum, iyileşiyorum… Hepsine buradan teşekkür ederim. Her insan bazen dökülür, lakin mevsimi gelince Allah yeniden toparlar, toparlayacağım inşallah. Şafak oğlumun baba yokluğunu giderirken; benim içinde eşten, sevgiliden öte, ailemdi, merhametli, vicdanlı, mükemmel bir baba, iyi bir evlat ve fedakâr bir eşti hala yaptığı yardım ve iyilikleri duyup Onunla gurur duyuyorum.”

Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nun silahlı saldırıya uğradığı görüntüler ortaya çıktı

“İLK GÜNDEN BERİ TEHDİTLER ALIYORUM”

“Sosyal medyada ilk günden beri tehditler almama rağmen, katillerin peşine düştüm” dedi. hgk Sunucu Ece Erken açıklamasının devamında ise “Eşimi defnettikten sonra cenazeye geç gelen, gelmeyen, yapılan veya yapılmayan paylaşımlara bile tepki gösterip takipten çıktığım yakınları ve yakınlarım oldu, herkesin kendi hayatı, yakınlığı, haddim değildi ama yaptım ve pişman değilim. Benim eşim doğal yollarla ölmedi ki yasımı sessiz sedasız yaşayayım”

ERKEN, BEŞİKTAŞ BAŞKANI ÇEBİ’YE SESLENDİ

“Bir yandan ben yasımı tutarken öldüğünün daha 2’inci günü arayan, ‘Şirketin yüzde 25’i senin borcun bu kadar’, ‘Şoförün kullandığı aracı ver’, ‘Tesbihlerini ver’, ‘ O gece taktığı saati kızına vereceğiz’ diyenler ama ne yaptığını bimediğim, içini önce kiralarız diye dayayıp döşediğimiz bir evin, daha 2’inci günü beyaz eşyasından mobilyalara kadar alanlar etrafımdaydı. Daha 4 Ocak Salı günü saat 11.00’de Yeşilköy Karakolu’nda polise suçsuz yere eşimin ifadesini aldıranlar mutlu musunuz? Yasal süreler olduğu ve ilgilenmek istemediğim için konuları avukatıma devrettim ve artık ayağa kalkıp, eşimin beni tanıdığı, sevdiği güçlü kadın, iyi bir anne olmaya devam etmek istiyorum. Yetiştirmem gereken evladım var. Ve Sn. Başkan Ahmet Nur Çebi, 5 Mart’ta yapılan Beşiktaş Divan Kurulu Toplantısı’nda eşim Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu anması bizi mutlu etti. Ancak bizim beklediğimiz ve olması gereken ve rahmetli eşimin ölmeden önce isteği itibarının da iadesidir. Eşim yaşadığı dönemde bunun için mücadele etmiştir. Sizin de bildiği gibi eşim masumdur. Bunun için sizlerden Sn. Ahmet Nur Çebi’den Şafak’ın hayat arkadaşı, eşi olarak talebim iade-i itibarıdır. Beşiktaş Başkanımızın rahmetli eşimin ruhunun huzurla uyumasını sağlayacağıdan en ufak şüphem yoktur”

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde yaralanan şoförün annesi konuştu

Benzer Haberler