Ebru Şallı oğlu ile ilgili gerçeği ilk kez açıkladı

7 Mayıs 2021 Cuma

Ebru Şallı oğlu ile ilgili gerçeği ilk kez açıkladı

Ebru Şallı, Exxen’de yayınlanan ‘Katarsis’ programına konuk oldu. Pars’a lenfoma teşhisinin koyulduğu ilk anı, hastanede geçen günleri ve yaşadığı zorlu dönemi anlatan Şallı, gözyaşlarına hakim olamadı.

9 yaşındaki oğlunu 16 Nisan 2020’de lenfoma kanseri nedeniyle kaybeden eski manken Ebru Şallı, Exxen’de yayınlanan ‘Katarsis’ programına konuk oldu. Pars’a lenfoma teşhisinin koyulduğu ilk anı, hastanede geçen günleri ve yaşadığı zorlu dönemi anlatan Şallı, gözyaşlarına hakim olamadı. “Tanıyan Pars’tan çok etkilenirdi” diyen Ebru Şallı, “Bu nasıl bir çocuk?’ derlerdi. Gerçek bir melekti. Bu hayatta bir melek doğurmuşum ve dokuz yıl bir melek ile yaşamışım. Kimseyi kıramaz, azıcık üzüldüğü an onu toparlamaya çalışır… Müthiş bir sevgi çıkıyordu içinden. Pars hep başkaydı” dedi. Şallı, doktorların bir hafta çabalarına rağmen tam olarak sorunun ne olduğunu bulamadıklarını ve kan tahlillerinin iyi çıkmasına rağmen ağrısında bir değişiklik olmadığını anlattı.

OKULDA YAŞADI

Ebru Şallı, “Ultrasonda da çıkmadı. MR çekildi, o zaman öğrendik. İlk duyduğunuz an bir annenin ya da babanın dünyasının yıkıldığı an… Çok büyük bir acı. Meğer ağrıları zaman zaman yaşıyormuş ve ‘Geçer’ diye düşünüp, söylemiyormuş. İlk defa okulda ağladığı bir an oldu. Ağrısı çok fazlaydı. Çok hızlı ilerleyen bir türdü…” şeklinde konuştu.
Oğlunun tedavi süreci ile ilgili konuşan Ebru Şallı, şunları söyledi:

“Tedavi ile çok güzel cevaplar aldığımız dönemler oldu. Cevap vermesi büyük bir şeydi. Bıraktığımız an tekrar hızlı şekilde atak yaptı, ağrılar başladı. Doktor aynı protokolü uygulayamayacağı için kemik iliği nakline geçmemize karar verdi. Dünyada bu iliği bulamadık. Aile bireylerine bakıldı. Bende literatürde olmayan bir doku çıktı ve o doku Pars’ta da vardı. Doktor, ‘İliğiniz tutmuyor ama bu doku sizde var ve Pars’ta da olduğuna göre bir anlamı var’ diye konuştu. İlik dahil her şeyimi vermek istiyordum. İlik verdim… Çok başarılı bir nakil gerçekleştirdiler. İlik yüzde 100 tuttu. Bu mutlu haberi alıp, evimize geçtik. Herkes çok sevindi ve ‘Artık bir şey olmaz’ dedik. Olmayan çok var çünkü… B negatif kan bulmak çok zordu… Bir yandan ünlü biri olmak zor ve çocuğa böyle bir anı bırakmak istemiyordum. O yüzden kimseye anlatmadık, paylaşmadık. O hastane odasında o kadar güzel günlerimiz geçti ki… O hastane odası benim için cennet bahçesiydi.” Hastane sürecinde oğlu ile aralarında geçen duygusal bir diyalogu da anlatan Şallı, Pars’ın kendisine, “Anneciğim ben senin hep böyle gülmeni, güzel olmanı istiyorum ve yaşlanmanı istemiyorum” dediğini söyledi.

Benzer Haberler