Duygu Delen’in ölümünden yargılanan Kaplan duruşmada kapıyı yumrukladı

28 Eylül 2021 Salı

Duygu Delen’in ölümünden yargılanan Kaplan duruşmada kapıyı yumrukladı

Duygu Delen’in ölümünden yargılanan ve duruşmaya SEGBİS ile katılan Mehmet Kaplan hakkında tutukluluğunun devamına karar verilince kararı alkışladı ardından da kapıyı yumruklayarak bulunduğu odadan çıktı.

Duygu Delen’in şüpheli ölümüne ilişkin davanın 5’inci duruşması bugün görüldü.”Kasten öldürme, cinsel istismar, yağma ve hakaret” suçlamasıyla tutuklanan Mehmet Kaplan hakkında, “ağırlaştırılmış müebbet” ve 32 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

10’uncu Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 5’inci duruşmada baş şüpheli sanık Mehmet Kaplan, tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile katılırken, taraf avukatları ve Duygu Delen’in babası Bülent Delen salonda hazır bulundu. Dava öncesi açıklama yapan kadınlar,  “Hiçbir cinayeti şüpheli bıraktırmayacağız. Gerçekler açığa çıkana kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Duruşmada söz alan Duygu Delen’in ailesinin avukatı Mehmet Balcı, sanığın tutukluluk halinin devamını talep etti. Avukat Mehmet Balcı, sanığın daha önce tahliye edilmesinin güvensizlik oluşturduğunu belirterek, “Sanık tahliye edilince bizde güvensizlik ortaya çıktı. Tarafsızlık konusunda kaygılıyız. Sanık daha önce tahliye edilmişti. O aşamadan bu aşamaya tutukluluk halinin devamını değiştirecek bir durum olmadı. Kuvvetli deliller varlığını devam ettiriyor. Sanığın tutukluluk halinin devam etmesini talep ediyoruz” dedi.

Duygu Delen’in pencereden atıldığı bilirkişi raporuyla kesinleşti!

TAHLİYE TALEP ETTİLER

Sanık avukatı Enes Akbulut ise tahliye istedi. Sanık Mehmet Kaplan SEGBİS sistemiyle bağlandığı duruşmada, hiçbir delil olmadığını ve adli tıp kurumundan gelmesi beklenen raporun kendisiyle alakalı olmadığını söyledi. Daha önce verdiği ifadeleri tekrarlayan Kaplan, “Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

KARARI ALKIŞLADI, KAPIYA VURDU

Mahkeme heyeti tarafları dinledikten sonra İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’ndan detaylı rapor beklenmesine ve sanık Mehmet Kaplan’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi. Mahkeme heyetinin açıklamasının ardından sanık Mehmet Kaplan karara alkışlayarak tepki gösterdi, ardından kapıya vurarak bulunduğu odadan çıktı.

Duygu Delen’in ölümünde soruşturmanın seyrini değiştirecek gelişme

 

Benzer Haberler