Dursun Özbek’ten Ali Koç ve Aziz Yıldırım’a sert yanıt

Yayın tarihi: 9 Haziran 2024 Pazar 2:28 pm - Güncelleme: 9 Haziran 2024 Pazar 2:28 pm

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, katıldıkları canlı yayında kendisi hakkında konuşan Fenerbahçe’nin başkan adayları Aziz Yıldırım ve Ali Koç’a yanıt verdi. Yıldırım’ın “Sinek ikili dedim” sözlerine karşılık olarak, “İkili, mikili bir şey söyledi ama kendisi destede yok” diyen Özbek Ali Koç için ise ‘yalıda büyümüş zengin çocuğu’ tabirini kullandı.

Fenerbahçe’nin olaylı başlayan kongresinin ardından başkan adayları Aziz Yıldırım ve Ali Koç televizyon ekranında bir araya geldi. Programda ikilinin ‘Dursun Özbek’ diyaloğu dikkat çekti. Aziz Yıldırım’ın “Dursun Özbek sana salladı, ben çıktım ‘Sinek ikili’ dedim. Bu ifadeyi kullanmak kolay değil” sözlerine karşılık Ali Koç gülerek, “Dursun Özbek’e karşı her lafı söylemek kolay” dedi. Yıldırım bu sözlerin ardından gülerek, “Ha kullanırız, orası ayrı” ifadelerini kullandı.

“HADDİNİ BİLSİN”

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek’ten ise bu diyaloğa yanıt gecikmedi. Galatasaray Lisesi’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özbek, Yıldırım ve Koç’un canlı yayında ‘kayıkçı kavgası’ yaptığını belirterek, “Aziz Bey ikili, mikili bir şey söyledi ama kendisi destede yok. Zengin yalı çocuğunun söyledikleri dikkatimi çekti. Çok dikkat etsin. Galatasaray Başkanı’nın adını ağzına alırken iki kez düşünsün. Ali Bey haddini bilsin. Yalıda büyümüş zengin çocuğu olmak, böyle hadsiz konuşmayı gerektirmez” ifadelerini kullandı.

Sporseverlerin Türk sporuna hiçbir faydası olmayan bir yayın izlediğini aktaran Özbek, “Yayın zaten zamanında bitmedi, kesildi diye düşünüyorum. Çok enteresan, Ali Koç yayında konuşmanın bir yerinde Kasımpaşa Başkanı Fatih Saraç’a ‘Fatih kaseti koy’ diye hitap edebiliyor. Demek ki eskiden gelen bir alışkanlık var, bu şekilde hitap edebilmesi için” diye konuştu.

“İKİ BAŞARISIZ BAŞKAN KONUŞTU”

Özbek, Koç ve Yıldırım’ın kendisini Galatasaray’ın başarıları nedeniyle mi hedef aldığı yönündeki soru üzerine şunları kaydetti:

“İki başarısız başkan konuştu. Bu tavırlarla zaten başarılı olamazlar, mümkün değil. Galatasaray’ın başarılarını yaşamaya devam edecekler. Galatasaray’ın başarı silsilesi, ayarlarını bozdu. Kongrelerini izledik. Küfür, kafir, saldırma. Nasıl bir kongre olduğunu gördük. İki başkan adayı var, biri stadı terk ediyor, öteki tek başına konuşuyor. Bunu Türk kamuoyu yorumlamalı. Onlara tavsiyem gelsinler burada açtığımız sergiyi gezsinler. Cumhuriyetin kuruluşundan 1 yıl sonra Paris 1924 Olimpiyatları’na giden sporcuların yarısı ya Galatasaray Lisesi mezunu ya da öğrencisi. Türkiye’nin en büyük spor kulübü kimmiş, öğrenmiş olurlar.”

Tarihi yayın! Ali Koç ve Aziz Yıldırım son kozlarını canlı yayında paylaştı

Kaynak: TELE1