Dünyada yılın otomobili seçildi

Yayın tarihi: 7 Nisan 2023 Cuma 9:30 am - Güncelleme: 6 Nisan 2023 Perşembe 1:21 pm

Hyundai’nin yeni elektrikli modeli IONIQ 6, New York Uluslararası Otomobil Fuarı’ndan 3 ödülle döndü.  Otomotiv otoriteleri tarafından Dünyada Yılın Otomobili seçilen otomobil, 614 km menzile sahip.

Hyundai, dünya çapında büyük beğeni toplayan “Electrified Streamliner” modeli IONIQ 6 ile önemli bir başarıya daha imzasını attı. Benzersiz aerodinamik tasarımı ve 614 km gibi uzun sürüş menzili sayesinde uluslararası ödüller kazanan IONIQ 6, New York Otomobil Fuarı (NYIAS) esnasında düzenlenen yarışmada uzman jüri üyelerinin de favorisi oldu.

 

IONIQ 6

IONIQ6, aynı anda prestijli “Dünyada Yılın Otomobili”, “Dünyanın Elektrikli Aracı” ve “Dünyada Yılın Otomobil Tasarımı” ödüllerini kazanarak hem marka imajına hem de markanın elektrifikasyon stratejisine katkıda bulundu. Toplam 32 ülkeden 100 otomotiv gazetecisinden oluşan WCOTY jürileri, tamamı 2022 yılında satışa sunulan ilk üç finalist arasından IONIQ6’yı birinci seçti.

Google bir uygulamanın daha fişini çekiyor!

Hyundai‘nin Dünyada Yılın Otomobili ödüllerinde üst üste ikinci kez üçlü ödülü aldı. Jüri, geçen yıl da bir başka elektrikli Hyundai modeli olan IONIQ 5’i de aynı kategorilerde kazanan olarak belirlemişti.

 

Hyundai, IONIQ6’nın tasarımı ve sunduğu konfor öğeleriyle önemli bir yol katetmiş oldu. Cesur ve aerodinamik tasarım, olağanüstü menzil sağlamak için aerodinamik verimlilikle birleştirilirken böylece 0.21 cd gibi oldukça düşük bir sürtünme katsayısı elde edildi. Elektrikli otomobiller arasındaki en aerodinamik ve en verimli EV’lerden biri olan IONIQ 6, tek bir şarjla WLTP normlarına uygun bir şekilde 614 km menzil sunuyor.