Dünyaca tanınmış isimlerden ABD seçimleri için çıplak oy çağrısı!

8 Ekim 2020 Perşembe

ABD’de Sarah Silverman, Naomi Campbell, Amy Schumer, Mark Ruffalo gibi dünyaca tanınmış isimler, seçmenlere oy vermeleri çağrısı yaptı. Tanınmış isimler, posta yoluyla oy vermenin inceliklerini çıplak halde yer aldıkları videoyla anlattı.

ABD’de Kasım ayında yapılacak seçimlere gerim sayım sürerken, ünlü isimler de seçmenlere oy vermeleri için çağrılarda bulunuyor.

ÇIPLAK PAYLAŞIMLARDA BULUNDULAR

Koronavirüs salgını nedeniyle posta yoluyla oy kullanma bu yıl daha da önem kazanmış durumda. ABD Başkanı Donald Trump’ın seçimde hileye yol açacağını öne sürdüğü yöntemle ilgili komedyen Sarah Silverman’ın başı çektiği grup çıplak paylaşımlarda bulundu.

Chris Rock, Tiffany Haddish, Amy Schumer, Chelsea Handler, Josh Gadd, Mark Ruffalo, Kerry Washington ve Naomi Campbell gibi isimler, bir araya geldikleri videoda seçmenlere geçerli oy verebilmeleri için uyarılar yaptı.

‘OYLARINIZ ÇÖPE GİDEBİLİR’

Silverman elleriyle göğüslerini kapattığı görüntülerde, “Arkamda bir adam yok. Bunlar benim ellerim. Dürüst olmak gerekirse göğüslerimle ellerimi kapatmayı tercih ederim ama işte buradayız. Eğer dediklerimi uygulamazsınız, oylarınız çöpe gidebilir” dedi.

‘AMERİKA’NIN SANA İHTİYACI VAR’

Silverman, seçmen kartlarını doğru şekilde doldurma ve zarflar konusunda da bilgi verirken, “Amerika’nın sana ihtiyacı var” dedikten sonra selam vererek videoyu sonlandırdı.

Benzer Haberler