Dünya koronavirüsle savaşırken Asya’da yeni salgın patlak verdi! 254 ölü…

8 Nisan 2020 Çarşamba

Dünya koronavirüsle savaşırken Asya’da yeni salgın patlak verdi! 254 ölü…

Koronavirüs dünyada etkisini göstermeye devam ederken Endonezya’da dang humması nedeniyle yıl başından bu yana 254 kişi hayatını kaybetti. Ülkedeki toplam vaka sayısı 39 bin 876’ya ulaştı.

Dünya yeni tip koronavirüs salgını ile boğuşurken, Asya ülkesi olan Endonezya’da dang humması nedeniyle yıl başından bu yana 254 kişi yaşamını yitirdi. 39 bini aşkın kişi ise hastalığa yakalandı.

Dünya koronavirüsle mücadele ederken bir salgın daha başladı! 21 ölü

Tempo gazetesinin haberine göre, Sağlık Bakanlığı Vektörel ve Zoonotik Hastalıklar Dairesi Direktörü Siti Nadia Tarmizi, ülkede yıl başından 4 Nisan’a kadar olan dönemde dang hummasının 254 can aldığını belirtti.

İKİ EYALET “KIRMIZI BÖLGE”

Ülke genelindeki dang humması vaka sayısının 39 bin 876’ya ulaştığını aktaran Tarmizi, vakaların en çok görüldüğü Batı Cava ve Doğu Nusa Tenggara eyaletlerinin dang hummasında “kırmızı bölge” olduğu bilgisini paylaştı. Tarmizi, 48 kişi ile şu ana kadar en çok can kaybının da Doğu Nusa Tenggara eyaletinde kaydedildiğini bildirdi.

Koronavirüsün başladığı Çin’den bir virüs daha çıktı! 32 kişi karantinada

2016’DA BİNİ AŞKIN İNSAN ÖLDÜ

Ülkede, sivrisineklerin daha çok ortaya çıktığı ekim-nisan arasındaki yağışlı dönemde sıklıkla dang humması ve sıtma vakalarına rastlanıyor. Endonezya’da dang hummasından 2016’da 1598, 2017’de 493, 2018’de de 344 kişi hayatını kaybetmişti.

Türkiye için kritik uyarı! ‘Yükseliş İtalya’dan daha sert, tsunami yaklaşıyor’

Benzer Haberler