Duble maaşlı başdanışman Hamza Yerlikaya ‘Göztepe’ gafıyla sosyal medyanın diline düştü

5 Eylül 2020 Cumartesi

Duble maaşlı başdanışman Hamza Yerlikaya ‘Göztepe’ gafıyla sosyal medyanın diline düştü

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı olan ve Vakıfbank Yönetim Kuruluna atanan Hamza Yerlikaya, İstanbul Göztepe ile İzmir Göztepe’yi birbirine karıştırınca sosyal medyanın diline düştü.

İstanbul Göztepe’de yapımı tamamlanan Göztepe Şehir Hastanesi, bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile hizmete açılacak.

Şehir hastanesinin açılığı öncesinde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Spor Bakan Yardımcısı, eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından attığı mesaj dikkat çekti. Hamza Yerlikaya, “İzmirli hemşehrilerimize dev hizmet. Göztepe Şehir Hastanesi” şeklinde bir mesaj attı ve fotoğraf paylaştı.

Odatv’de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yerlikaya, İstanbul Göztepe’de açılacak hastaneyi, İzmir Göztepe karıştırdı. Yerlikaya uyarılar üzerine tweetini sildi.

Geçen Haziran ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atandığı ortaya çıkmıştı.

Güreşçi Yerlikaya’nın kamu bankası olan Vakıfbank yönetiminde görevlendirilmesi tepkilere neden olmuştu. Borsaya yapılan bildirime göre, Vakıfbank’ta kamu görevi bulunan yönetim kurulu üyeleri aylık 12 bin 530 TL maaş alıyor.

Benzer Haberler