Dr. Candan Mezili – Yüz germe operasyonları

3 Ağustos 2021 Salı

Dr. Candan Mezili – Yüz germe operasyonları

İLANDIR

Yüz germe genel olarak estetik bir operasyon olarak bilinse bile bazı durumlarda zorunlu hallerden dolayı yapılan bir müdahale şeklidir. Genel olarak değerlendirildiğinde sadece kadınların yaptırdığı düşünülse de erkekler de İzmir yüz germe operasyonları geçirmektedir.

Yüz germe operasyonları genel olarak yaş olarak daha ileride olan kimselerin yüzlerindeki deride kırışıklık meydana gelmesi sonucu yaptırdıkları operasyondur. Zamanla tok duruşunu kaybeden deri sarkıp kırışmaya başlar. Bu nedenden dolayı da kadın erkek fark etmeksizin İzmir yüz germe operasyonu uygulanır.

Dr. Candan Mezili Kimdir?

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. Plastik Cerrahi alanını seçmemde hayal gücü ve şekil değiştirme işlemlerinin büyüsüne kapılmamın etkisi büyüktür. 6 yıllık ihtisas süresi çok yoğun geçti ve çok kıymetli hocalarımla birçok ameliyat yapma şansım oldu. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım.

Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım.

Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Yüz Germe Nedir?

İzmir yüz germe, yüz bölgesinde bulunan derilerin zaman içerisinde yapısının bozulması ile sarkan ve kırışık bir görünüme neden olan derinin bant yöntemi enjeksiyon yöntemi ya da son olarak cerrahi yöntem ile gerilmesi işlemidir.

Yüz Germe Nasıl Yapılır?

İzmir yüz germe işlemi kişinin sarkık görünen yüz hatlarından şikâyet ederek memnuniyetsizliğini gidermek amacı ile olduğu cerrahi operasyona denir. Bu operasyonlarda kırışıklık meydana gelmeden önce kişinin yüz hatlarının nasıl göründüğü önem taşır. Çünkü bu sayede kişinin yüzünde ne taraftan bozulma yaşandığı tespit edilirse İzmir yüz germe müdahalesi daha kolay olacaktır.

Yüz Germe Kimlere Uygulanır?

Cildimiz gün içinde pek çok radyasyona ve kirli havaya maruz kalır. Bunun dışında kullandığımız ürünler de cildimizin yıpranması konusunda oldukça önemli etkenler arasında yer alır. Zaten bu maruz kalmalar söz konusu olmasa dahi cildimiz zaman geçtikçe doğal yapısındaki molekülleri yitirerek yaşlanmaya ve kırışmaya hatta sarkmaya başlar. Bunun için yüz germe ya da İzmir orta yüz germe operasyonuna ihtiyaç duyulur.

Yüz germe denilen olay da bu nedenden dolayı ihtiyacın giderilmesi amacı ile ortaya çıkmıştır. Sarkmış olan ya da kırışmış olan yüz hatlarını toparlayarak yeniden eski görümüne kazandırmak için yapılan bir işlemdir. Dolayısıyla yüzü kırışıp sarkan kişiler için yüz germe operasyonları uygulanır.

İzmir orta yüz germe operasyonu ise daha cerrahi müdahale gerektiren bir işlemdir. Göz kapağının hemen altından ya da çene bölgesinden kesik oluşturularak yapılan bir germe müdahalesidir. İzmir orta yüz germe ile asık ve sarkık duran bölgelerin yukarı doğru çekilerek gerdirilmesi ile oluşturulur.

Orta yüz sarkması dediğimiz durumda genel olarak göz ve çevresinde sarkıklık meydana gelir. İzmir orta yüz germe operasyonu ile sizi yaşlı gösteren bu görünümden kurtulabilirsiniz.

Boyun Germe Nasıl Yapılır?

İster kilolu ister zayıf bir yapıya sahip olun her insanın gıdı adı verilen bölgede sarkma yaşama ihtimali vardır. Boyun bölgesinde yaşanan bu sarkmalar İzmir boyun germe sayesinde ortadan kalkıyor. İnsanlar boyun germe işlemine ihtiyaç duyuyor çünkü sarkan bir gıdı olması insanı olduğundan daha yaşlı ve daha büyük kafalı gösteriyor.

İzmir boyun germe operasyonu yaptırmak istiyorsanız yapmanız ilk gereken şey aspirin gibi kan cıvıltıcı ilaçları operasyon öncesi bırakmanızdır. Sigara kullanan kişilerinde aynı şekilde İzmir boyun germe operasyonu öncesinde sigara kullanımını kesmesi önerilir. Gıdı bölgesindeki fazla yağın alınması ile yapılan İzmir boyun germe operasyonu aynı zamanda protez müdahalesi de isteyebilir.

Boyun Germe Yöntemleri Nelerdir?

Boyun germe yöntemleri denilince akla gelen 2 usul söz konusudur. Bunlar ilk olarak gıdı adı verilen bölgede fazladan biriken yağın enjekte yöntemi ile çekilmesi ve kasların tok duracak şekilde düzenlenmesi yöntemi ikinci İzmir boyun germe yöntemi ise gıdı bölgesine protez yerleştirilerek kas yapısını tok bir duruş sağlayacak hale getirme yöntemidir.

Boyun Germe Fiyatları

İzmir boyun germe fiyatları da tüm işlemler de olduğu gibi kişinin geçireceği operasyonun ne düzeyde olacağına kullanılacak malzeme ve teknik ekibin önerisi ile eklenecek işlemler dahilinde farklılık gösterir. Siz de boyun germe işlemi yaptırarak gıdı bölgenizde bulunan fazla yağlardan kurtulmak isterseniz hekiminiz ile görüşerek bu işlemi gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

Benzer Haberler