Donald Trump Dr. Mehmet Öz’ün senatör olmasını istiyor

10 Nisan 2022 Pazar

Donald Trump Dr. Mehmet Öz’ün senatör olmasını istiyor

Donal Trump, ABD Senatosu’nda yer almak isteyen Dr. Mehmet Öz’ün adaylığına destek vereceğini açıkladı. Öz, Senato’ya girmesi durumunda da Türk vatandaşlığından çıkacak.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, ABD Senatosuna aday olan dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz’ün adaylığına destek vereceğini duyurdu.

Trump yaptığı yazılı açıklamada, “Pensnsylvania eyaleti, zeki ve çok iyi bilinen doktor Mehmet Öz’ü ABD Senatosuna seçerek Amerika’yı korumak için çok iyi bir fırsata sahip.’ ifadesine yer verdi.

Öz’ün ön seçimlerden başarıyla çıkacağını belirten Trump, “Ülkemize akla hayale gelmez zararlar verme peşinde olan radikal solcu Demokratlara karşı Mehmet Öz genel seçimleri kazanabilme şansı yüksek bir kişidir.” ifadesini kullandı.

ABD’de bir Türk ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Öz, seçilirse Senato’ya giren ilk Müslüman olacak.

TÜRK VATANDAŞLIĞINDAN ÇIKACAK

Cumhuriyetçi Parti’den eski siyasi danışman Demokrat Steve Schmidt, Twitter hesabından “Çifte vatandaş ABD Senatosu’nda hizmet edemez ve etmemelidir. Öz, Türk vatandaşlığından çıkmadan aday olamaz.” açıklamasında bulunmuştu. Öz bu açıklamanın adından Türk vatandaşlığından çıkacağını açıklamıştı.

Benzer Haberler