Erdoğan konuştu, dolar fırladı

11 Ekim 2021 Pazartesi

Erdoğan konuştu, dolar fırladı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı ardından yaptığı açıklamalarla dolar 9 lira seviyesini aşarak yeni bir rekor kırdı. Merkez Bankası’nın faiz indiriminin ardından tarihi rekor seviyelerine yükselen dolar/TL, dün akşam saatlerinde bir rekor daha kırarak 9,0013 seviyesini gördü.

Akşam saatlerinde Kabine Toplantısı sonrası konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye ile ilgili sözleri sonrasında ise dolar, uluslararası piyasada 9.0152 seviyesine geldi.

Erdoğan: Dünya fahiş fiyat sorunuyla karşı karşıya

CHP’DEN İLK TEPKİ

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, dolardaki artışın ardından Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Faik Öztrak, ‘Sorumluluklarınızdan belki kaçabilirsiniz. Ama sorumluluktan kaçmanın sonuçlarından kaçamazsınız. Faiz indiriminin TL’deki değer kaybına etkisi yok. dendiği gün, döviz kurlarının verdiği cevap’ diye yazdı.

MERKEZ BANKASI BAŞKANI VE ERDOĞAN’IN KONUŞMASI TETİKLEDİ

Uzmanlar, Doların rekor kırmasını, Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu’nun ‘faiz’ ve Erdoğan’ın ‘Suriye’ açıklamalarına bağladı.

Erdoğan, kabine toplantısının ardından, “Suriye’den ülkemize yönelik terör saldırılarının kaynağı mahiyetindeki kimi yerler konusunda artık tahammülümüz kalmamıştır. Buralardan kaynaklanan tehditleri ya oralarda etkin olan güçlerle birlikte ya da kendi imkanlarımızla bertaraf etmekte kararlıyız. Polislerimize yönelik son saldırı ve topraklarımızı hedef alan tacizler artık bardağı taşırmıştır. En kısa sürede bu sorunların çözümü için gereken adımları atacağız” dedi.

 

Benzer Haberler