900 doktor istifa etti! Sokağa çıkıyorlar

14 Eylül 2020 Pazartesi

Eski Ankara Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Vedat Bulut, sağlık sisteminin iflas ettiğini belirterek 900 hekimin istifa ettiğini belirtti.

 

Cumhuriyet’ten Sertaç Eş’in haberine göre, Eski Ankara Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Vedat Bulut, sağlık sisteminin iflas ettiğini belirterek, ” Ciddiyetin toplum tarafından anlaşılmamasının nedeni hükümetin yanlış politikaları. Verileri şeffaf paylaşmadıkları ve pek çok hatalı ve anlaşılmaz politik kararlar vatandaşlarda güvensizlik yaratıyor. Basın ve akademiler baskı altında. Bu loşlukta ne sağlık çalışanları ne de vatandaşımız önlerini görüyor. Yukarıdan aşağıya bir despotizm var ve aşağıdan yukarıya bir yalanlar pramidi oluşmasına neden oluyor. 30 bin sağlık çalışanı hastalığa yakalandı. 80’in üzerinde sağlık çalışanını kaybettik, yarısı doktor. İstifalar yoğunlaştı. Birkaç hastanede istifalar nedeniyle göğüs hastalıkları uzmanı kalmadı. Radikal önlemler alınmazsa ölümler artacağı gibi, endişelere dayalı istifalar da hızlanabilir. Türkiye genelinde 900’e yakın hekim istifa etmiş durumda.” ifadelerini kullandı.

SOKAĞA ÇIKACAKLAR

İstanbul Tabip Odası 12.30’da İstanbul Tıp Fakültesi önünden başlayacak temsili yürüyüşün Haseki EAH Poliklinikler binası önünde son bulacağını açıkladı

18 Eylül’e kadar ölümlere ve artan hasta sayısına dikkat çekmek, hayatını kaybeden vatandaşlar ve sağlık çalışanlarının anısına tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takarak çalışılacak.

 

 

 

Prof. Dr. Refik Çaylan koronavirüsten yaşamını yitirdi

17 Eylül günü de 12.30-13.30 arasında bir dakikalık saygı duruşu ve anma etkinliği planlayan oda meslektaşlarına şu sözlerle çağrıda bulundu: “Sadece hekimler ve sağlık çalışanları değil, babalarımız, annelerimiz, kardeşlerimiz ölüyor. Daha çok olduğunu bildiğimiz ama resmi olarak açıklanan rakamlarla dahi her gün 50 yurttaşımız, önlenebilir bir hastalık olan Covid-19’dan hayatını kaybediyor.”

Uzman Doktor Ahmet Aydın Şener, korona nedeniyle yaşamını yitirdi

Covid-19 salgın sürecinin bilimsel yöntem, şeffaf veri ve ilgili tüm kesimlerin katılımı ile etkin ve koordineli bir anlayışla yönetilmesini talep eden tabip odası “Salgın sürecinin bugüne kadar olan yönetiliş biçimini yetersiz ve kaygı verici buluyoruz” dedi.

Yönetim kurulunun duyurusu “Suçu vatandaşa, yükü hekimlere ve sağlık çalışanlarına yıkanlara tarihsel sorumluluklarını yılmadan, her gün hatırlatmaya devam edeceğiz” sözleriyle son buldu.

SİYAH KURDELE TAKACAKLAR

Ankara Tabip Odası (ATO) Covid-19’dan dolayı hayatını kaybedenler, artan vaka sayısına dikkat çekmek ve ölen meslektaşları için tüm sağlık çalışanlarını 4 gün boyunca siyah kurdele takmaları için çağrıda bulundu.

Dr. Turgut Erkutlu, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti: ‘Bir haftada beşinci meslektaşımızı yitirdik’

ATO, sağlık çalışanlarını sosyal medya hesabından yaptığı “Yönetemiyorsunuz, Tükeniyoruz” başlıklı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“ Covid-19 kaynaklı ölümlere ve artan hasta sayısına dikkat çekmek, yitirdiğimiz yurttaşlarımızın ve sağlık çalışanlarının anısına saygı amacıyla sağlık kurumlarında ve tüm yaşam alanlarında 14-18 Eylül tarihleri arasında “siyah kurdele” takıyoruz”

Bir doktor daha koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Bir doktor daha Kovid-19 sebebiyle hayatını kaybetti!

Doktorun isyanı: Şimdi maskeyi istediğiniz yere takabilirsiniz

Tıp fakültesi öğrencisi Merve Mercan, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Türkiye’de görülen ilk Koronavirüs vakasına tanı koyan Profesör yaşamını yitirdi

Prof. Dr. Ziya Mocan: ‘Çapa Tıp Fakültesi’nden hayatını kaybeden 3 profesör var’

Prof. Dr. Murat Dilmener koronavirüsten hayatını kaybetti

Doktor Nurettin Mutluergil, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Dr. Mehmet Ulusoy koronavirüsten hayatını kaybetti

İki doktor ve bir hemşire koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Her ikisi de doktor olan iki kardeş koronadan hayatını kaybetti

Bir doktor daha koronavirüsten hayatını kaybetti

İzmir’de bir doktor daha koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Sevilen doktor Uğur Ertuğrul koronadan hayatını kaybetti

Doktor, eldiven bulunmadığı için koronadan öldü

Dr. Halil Yücel Kutun koronavirüsten hayatını kaybetti

35 yaşındaki doktor Mustafa Özlü Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti

Benzer Haberler