Doktorlar isyanda

12 Eylül 2020 Cumartesi

Sağlık sistemindeki çürüme devam ediyor. Koronavirüs nedeniyle robot gibi çalıştırılan doktorlar isyanda. Bakanlığın açıkladığı verilerde dün Türkiye genelinde 56 kişinin öldüğü belirtilirken yalnızca Çorum’da 15 kişinin hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Yakınları koronavirüsten yaşamını yitiren grup hastaneye saldırdı. Saldırıda 4 polis yaralandı.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, il genelinde son 2 günde 21 kişinin  koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. Bakanlığın 11 Eylül verilerine göre Türkiye genelinde 56 kişinin öldüğü belirtilirken sadece Çorum’da 15 kişinin hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar ve alınan tedbirlere rağmen Çorum’da koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı hızla artıyor. Çorum’da dün Covid-19 nedeniyle 15 kişi hayatını kaybederken, bugün de 6 kişinin hayatını kaybettiği bilgisine ulaşıldı.

Kentte alınan tedbirlere uyulmaması nedeniyle koronavirüsün yayılma hızında artış yaşanıyor. Normalleşme süreci ve Kurban Bayramı’ndan sonra tırmanışa geçen vaka sayılarının ardından hayatını kaybedenlerin sayısı da buna parelel olarak hızla artıyor.

11 Eylül 2020 Cuma günü 15 hastanın hayatını kaybettiği kentte 12 Eylül Cumartesi günü de 6 kişinin can vermesiyle son iki günde hayatını kaybedenlerin sayısının 21’e yükseldiği kaydedildi.

“ŞEFFAFLIK OLMADAN MÜCADELE YÜRÜTÜLEMEZ”

Eski Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yerel basından Çorum’da bir gecede 15 kişinin Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiğini öğreniyoruz. Aynı tarihte Sağlık Bakanlığının tüm ülke için bildirdiği ölen kişi sayısı 56. Şeffaflık olmadan salgınla mücadele yürütülemez!” ifadelerini kullandı.

 

BİR SAĞLIK EMEKÇİSİ DAHA HAYATINI KAYBETTİ

 

Genç meslektaşımız Merve MERCAN ‘ı unutmayacağız! Artık hiç bir meslektaşlarımızı kaybetmek istemiyoruz.İntörn ve asistan hekimlerin nöbet sonrası izin hakları verilmelidir. İntörn hekimlerin yasal statüleri düzenlenmelidir.İntörn hekimler köle değildir!

 

 

YAKINLARINI KORONAVİRÜSTEN KAYBEDEN GRUP HASTANEYE SALDIRDI: 4 POLİS YARALI

 

Gaziantep Şehitkamil Devlet Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi gören yakınlarının hayatını kaybetmesi sonucu bir grup, hastane çalışanlarını suçlayarak yoğun bakım servisini basıp doktora saldırdı.

Gaziantep Şehitkamil Devlet Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi gören yakınlarının hayatını kaybetmesi sonucu bir grup, hastane çalışanlarını suçlayarak yoğun bakım servisini basıp doktora saldırdı. Olayda 4 polis memuru hafif şekilde yaralandı, 5 kişi gözaltına alındı.

Olay, öğleden sonra Şehitkamil Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım servisi bölümünde meydana geldi. 3 gündür koronavirüs nedeniyle Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi gören Halil K., doktorların tüm çabasına rağmen yaşamını yitirdi. Halil K.’nin yakınları ise ölümde hastane ihmali olduğunu iddia ederek doktora saldırdı. Saldırı karşısında doktor ve diğer sağlık çalışanları kendisini odaya kilitledi. Grup, yoğun bakımı servisinin camlarını kırdı. Bu sırada bazı tıbbi malzemeler zarar gördü.

Olayı görenler durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi kalabalığı havaya ateş açarak dağıttı. Arbede sırasında 4 polis hafif şekilde yaralanırken, 5 kişi ise gözaltına alındı.

Benzer Haberler