Doktora yumruk atan hasta yakınları özür dileyip tatlı ikram etti

Yayın tarihi: 6 Ocak 2023 Cuma 4:32 pm - Güncelleme: 6 Ocak 2023 Cuma 4:32 pm

Diyarbakır’da Doktor Umut Karagöz, kalp krizi geçiren M.A’ya müdahale etti. M.A’nın yakınları Karagöz’ün geciktiği iddiası ile yumruk attı. Güvenlik hasta yakınlarını uzaklaştırırken Karagöz, M.A’nın hayatını kurtardı. Yakınlar tatlı ikram edip özür dilemesinin ardından  Karagöz şikayetinden vazgeçti.

Olay, 3 Ocak’ta Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde meydana geldi. Hastaneye göğüs ağrısı şikayeti ile gelen M.A. isimli hasta, işlemleri için öncelik istedi. Kalp krizi geçiren bir hastaya müdahale eden Doktor Umut Karagöz, M.A.’yı EKG’ye yönlendirdi. Bu sırada M.A’ya müdahalenin geciktiğini öne süren yakınları, Karagöz ile tartıştı. Çıkan kavgada Dr. Karagöz’ün göğsüne yumruk atıldı. Karagöz, ‘beyaz kod’ verirken, güvenlik görevlileri hasta yakınlarını dışarı çıktı. Hastaneye gelen polis, hasta yakınlarını ifadelerini almak üzere emniyete götürdü. Doktor Karagöz de kalp krizi geçiren hastaya müdahalesinin ardından M.A.’yı da tedavi etti.

Vahim tablo! “Türkiye 20 Tıp fakültesinin mezununu kaybetti”

ÖZÜR DİLEYİP TATLI İKRAM ETTİLER

Hasta M.A. ve yakınları, Dr. Umut Karagöz’den özür dileyeceğini bildirdi. Karagöz, acil servis çalışanları ile kendisinden özür dilenmesi durumunda şikayetinden vazgeçeceğini söyledi. M.A.’nın yakınları, sabah saatlerinde acil servise gelerek Dr. Karagöz ile diğer çalışanlardan özür dileyip, tatlı ikram etti. Özür dileyen hasta yakını, “Bizim bunu yapmamıza rağmen siz hastamıza müdahale ettiniz. Sizin gibi doktorlardan ve sağlık çalışanlarından özür dilerim” dedi. Karagöz de emniyete giderek şikayetinden vazgeçti. (DHA)