Doktora oksijen tüpüyle saldıran şahıs serbest bırakıldı

28 Nisan 2020 Salı

Doktora oksijen tüpüyle saldıran şahıs serbest bırakıldı

KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde görevli doktora oksijen tüpü ile saldıran hasta yakını adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı

Trabzon’da, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde doktor Esra Ersöz Genç’e oksijen tüpüyle saldıran şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Farabi Hastanes’nde 26 Nisan’da çıkan tartışmada, doktor Genç’e oksijen tüpüyle saldıran ve hakkında Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığınca “kasten yaralama, tehdit, hakaret ve mala zarar verme” suçlarından soruşturma başlatılan İ.A. Taksim Polis Merkezi Amirliğindeki işlemlerinin ardından adliyeye götürüldü.

Şüpheli İ.A, çıkarıldığı mahkeme tarafından, elektronik kelepçe takılarak, ev hapsi kararı ve adli kontrolle serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi acil servisinde akciğer kanseri 65 yaşındaki T.A.’nın yakınları sağlıkçılara saldırdı. Sağlıkçı Esra Ersöz Genç’in anlatımına göre hasta yakını kendilerini oksijen tüpüyle kovaladı.

Genç, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek, “Sağlıkta Şiddet Yasası çıktı diyorlar, ben kendimi güvende hissetmiyorum. Bir dahaki nöbette ne olacak? Evime, aileme sağlam dönebilecek miyim bilmiyorum. Korkuyorum, duyuyor musunuz beni?” demişti.

Benzer Haberler