Diyarbakır’daki yangın felaketinde can kaybı 12’ye yükseldi!

Yayın tarihi: 21 Haziran 2024 Cuma 11:19 pm - Güncelleme: 21 Haziran 2024 Cuma 11:19 pm

Diyarbakır’ın Çınar ile Mardin’in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan yangında can kaybı 12 oldu. Yangından etkilenen 3 kişi de entübe edildi.

Diyarbakır’ın Çınar ilçesi ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi arasındaki alanlarda çıkan anız yangını rüzgarın etkisiyle büyüdü. Yangına müdahale için Diyarbakır ve Mardin’den AFAD, Orman İşletme Müdürlüğü, itfaiye ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Ekiplerin müdahalesi sonucunda yangın kontrol altına alındı.

Diyarbakır yangınında 504 hayvan öldü: Afet bölgesi ilan edilmeli

CAN KAYBI 12

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yangınlarda 12 kişinin yaşamını kaybettiğini, 78 kişinin ise alevlerden etkilendiğini duyurdu. Bakan Koca yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Diyarbakır ve Mardin’de, iki ilimizin yakın köy ve mahallelerinde meydana gelen yangın sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı maalesef 12’ye yükseldi. Olaydan 78 kişi etkilendi. Hastalarımızdan 5’inin tedavi ve takiplerine devam ediyoruz. 5’i de Diyarbakır’da tedavi gören hastalarımızdan 3’ü entübe durumda. Bu vesile ile bir kez daha, olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, hastalarımıza acil şifalar diliyorum.”

 

3 HASTA ENTÜBE

Bakan Koca, yangın nedeniyle Diyarbakır’da 5 hastanın yoğun bakımda, 3 hastanın ise entübe olduğunu duyurdu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yangınla ilgili Çınar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Kaynak: TELE1