Diyanet’ten Atatürk tepkisi: Ey Türk imamı birinci vazifen…

5 Haziran 2021 Cumartesi

Diyanet’ten Atatürk tepkisi: Ey Türk imamı birinci vazifen…

Ayasofya’daki icazet töreninde Atatürk’e ağır hakaret eden Diyanet’ten de tepki geldi. Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Bünyamin Okumuş, imam Mustafa Demirkan’a “Birinci vazifemiz Atatürk’e rahmet okumaktır” dedi.

Ayasofya’da yaptığı konuşmada Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını hedef alarak hakaretlerde bulunan imam Mustafa Demirkan’a tepkiler sürüyor. Demirkan’a Diyanet’ten de ilk tepki geldi.

Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Bünyamin Okumuş, “Atatürk’ü anlamaktan aciz, gafil ve hainleri kınıyorum” dedi. Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’e konuşan Okumuş, “Burası, Atatürk’ün kurduğu bir kurumdur. Atatürk Diyanet’i, dinle ilgili doğru bilgiyi halka anlatsın diye kurmuş. Atatürk’e rahmet okumak vefa borcumuzdur, bu borcu ödemek de birinci vazifemizdir. Atatürk ölmez bir eser bırakmıştır” dedi.

“Atatürk olmasa kulağınıza ezan mı okunurdu, yoksa bir kilisede vaftiz mi olurdunuz? Atatürk’ün hatıralarına ve heykellerine saldıran zavallılar, sizin yel değirmenlerine savaş açan Donkişot’tan ne farkınız var?” diyen Okumuş, “Kendini bilmez akılsızlar var. Zavallılar” ifadelerini kullandı.

“MİLLİ BİRLİĞİMİZİ YARALAMAYA CÜRET ETMEYİN”

Okumuş, sosyal medya hesabından ise şunları yazdı:

“Atatürk bizim börkümüzdür, birliğimizdir, simgemizdir. Ona laf yok, baş giderse börk gider. Allah muhafaza, bir daha da geri gelmez. Atatürk’e tahammülsüzlük Türkiye’ye tahammülsüzlüktür. Atatürk alerjisinin gerekçesini nasıl okumalıyız? Gizli FETÖ’cü olup olmadıkları mutlaka incelenmelidir. Vaazları ile milli birliğimizi yaralamaya hiç kimse cüret etmemelidir. Atatürk’e dil uzatanlar daha iyi Müslüman olduklarını mı sanıyorlar? Ey kendini bilmez akılsızlar, Atatürkümüzden ne istiyorsunuz? O tarih sahnesine çıkmasaydı, Türklüğün kıvancı, İslam’ın bekçisi olmasaydı doğdunuz zaman kulağınıza ezan mı okunur yoksa bir kilisede vaftiz mi olurdunuz?”

TIKLAYIN – Atatürk’e lanet okuyan Mustafa Demirkan hakkında suç duyurusu

TIKLAYIN – Atatürk’e lanet okuyan Mustafa Demirkıran bakın kimin akrabası çıktı

Benzer Haberler