Diyanet mensupları Yılmaz Özdil’i hedef aldı

Yayın tarihi: 13 Eylül 2021 Pazartesi 5:45 pm - Güncelleme: 13 Eylül 2021 Pazartesi 5:45 pm

Mil-Diyanet Sen, gazeteci Yılmaz Özdil’i hedef aldı. Özdil’in camilere sokulmaması ve cenaze namazının kıldırılmamasını talebinde bulundu.

Uzun adı Manevi İlkeli Liyakatli Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası olan Mil-Diyanet Sen, Sözcü yazarı Yılmaz Özdil’in köşe yazısı üzerinden hedef aldı.  Sendikanın Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Tahiroğlu’nun Yeni Akit’te yer alan açıklamasında Özdil için ‘çukurlaşan gazeteci müsveddesi’, ‘ağzı lağım kokan’, ‘çukur kişilik’ gibi hakaret ifadeleri kullandı.

“Cumhuriyet Başsavcılarını göreve davet ediyoruz” denilen açıklamada Tahiroğlu, şunları söyledi: “Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in Diyanet İşleri Başkanını ‘Fare’ye benzetmesi aziz milletimizi ve Diyanet camiamızı derinden üzmüştür. Başta Yılmaz Özdil olmak üzere özellikle Sözcü, Cumhuriyet, sosyal medya vb. birçok medya kuruluşunun sürekli Diyanet’i hedef tahtasına koyması, hakaret ederek aşağılaması ve itibar suikastına maruz bırakması, tek merkezden sistematik ve organizeli bir şekilde hareket ettiklerini göstermektedir.

“AĞZI LAĞIM KOKAN YILMAZ ÖZDİL…”

Mil-Diyanet Sen olarak; Aziz milletimizin dini değerlerine ve Diyanet gibi milletimizin göz bebeği bir kuruma yapılan bu saldırı ve aşağılamalara sessiz kalacak değiliz. Milletimizin çimentosu ve harcı mesabesindeki güzide bir kurumun başkanına ‘Fare’ diyecek kadar çukurlaşan gazeteci müsveddesi hakkında Cumhuriyet Başsavcılarını göreve davet ediyoruz. Ağzı lağım kokan Yılmaz Özdil gibi sözde gazeteciler, milletimizin en fazla değer verdiği Diyanet’e ve başkanına bu şekilde alçakça hakaret etme hakkını kimden almıştır? Diyanet ve din görevlileri şamar oğlanı değildir. Bu gazeteci müsveddesi çukur kişilik hakkında hukuki işlemlerin yapılmasını talep ediyoruz. Sürekli Laiklik ve Atatürkçülüğün arkasına sığınarak dinimize, dini değerlerimize ve mütedeyyin insanlarımıza dil uzatan, hakaret eden Yılmaz Özdil ve onun gibilere yasal çerçevede hadleri mutlaka bildirilmelidir.

“CAMİLERE SOKULMASIN VE CENAZE NAMAZI KILINMASIN”

Bizler Mil-Diyanet Sen olarak; İslam’a, dini değerlerimize, dua ve namaz gibi ibadetlerimize sürekli hakaret eden ve aşağılayan Yılmaz Özdil’in, öldüğünde cesedinin sürekli hakaret ettiği mübarek camilerimize sokulmasını ve cenaze namazının kıldırılmasını istemiyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev yapan din görevlisi kardeşlerimiz bu gibi İslam düşmanı din ve diyanet düşmanı çukur insanların cenaze namazlarını kıldırmak istemiyor. Gece gündüz, İslam’a saldıracaksın, bu aziz milletin dini değerlerini aşağılayacaksın, cenaze namazını kıldıracak imama ‘Fare’ diyeceksin, sonra ölünce de camiye musallaya koyularak ‘Bu mevtayı nasıl bilirdiniz?’ diye, bize bu suali sorduracaksınız.

Biz din görevlileri, bu gibi dinimize küfreden, hakaret eden ve aşağılayan mevtaları ve cesetleri camilerimizde ve musalla taşında istemiyoruz. İnanmayan insanların cenazelerinin zorla camiye getirilmesinin doğru olmadığına inanıyoruz. Diyanet’e ve yetkililere çağrıda bulunuyoruz. İslam’la, dini değerlerimizle alay edenlerin, hakaret edip aşağılayanların cenazesi camiye getirilmesin. Dine küfreden bir kişinin cenazesi nasıl kılınabilir? Ağzı lağım kokan, dine küfreden Özdil’de azıcık haysiyet var ise, çıkar kamuoyuna açıklama yaparak ‘Fare’ dediği Diyanet’in imamına cenaze namazını kıldırtmaz.”

DİYANET PERSONELİNE ‘SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI YAPIN’ ÇAĞRISI

Sendikanın Genel Başkanı Celaleddin Gül ise sosyal medya hesabından “Ağzı lağım kokan Yılmaz Özdil, köşesinde Prof. Dr. Ali Erbaş’ı fare’ye benzeterek hakaret etti ve aşağıladı. 140 bin diyanet personeline çağrıda bulunuyorum: Gelin hep beraber sosyal medyada paylaşımlarımızla bu hadsiz adamı tükürüğe boğalım” çağrısını yaptı.

ÖZDİL YANIT VERDİ: ÖLÜMLE TEHDİT EDEREK KORKUTAMAZSINIZ

Mil–Diyanet Sen’in kendisine yönelik yaptığı paylaşımın ardından sosyal medyadan açıklamada bulunan Özdil ise, “Açık söylüyorum, Allah’a bir can borcumuz var, ölümle tehdit ederek korkutamazsınız, kalemimi gerekirse kendim kırarım, gene kimsenin emrine vermem” dedi.

DAHA ÖNCE DE EBUBEKİR SİFİL HEDEF ALMIŞTI

Özdil hakkında, kendisi için ‘öldüklerinde cesetleri camilerimize sokulmasın’ diyen Yalova Üniversitesi öğretim görevlisi Ebubekir Sifil’e yönelik yazdığı ‘Yobazın Tehdidi’ başlıklı yazısında, ‘alenen hakaret’ ettiği gerekçesiyle 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Sifil’in tehditkar sözleri ise fikir özgürlüğü kapsamında değerlendirilmiş ve takipsizlik kararı verilmişti.

Yılmaz Özdil’den ‘Ebubekir Sifil’ tepkisi: Kendi gazetem bile sessiz kalırken…