Disney The Mandalorian filmi ile geri dönüyor

24 Aralık 2020 Perşembe

Disney The Mandalorian filmi ile geri dönüyor

Disney Star Wars filmlerine kaldığı yerden devam ediyor. Disney açılışı The Mandalorian filmi ile yapmak istiyor.

Star Wars evreni Disney’e geçtikten sonra ağır eleştiriler de beraberinde gelmişti. Bu evreni kemiklerine kadar sömürmek isteyen Disney ardı ardında filmler çekmeye başladı. Son Star Wars üçlemesinin aldığı olumsuz yorumlar bir yana, spinoff filmleri de büyük eleştirilere maruz kalmıştı.

Han Solo filminin gişede uğradığı büyük bozgun Disney’in bazı şeyleri yanlış yaptığını görmesine zemin hazırladı. Filmlere bir süreliğine ara veren Disney bu sefer de dijital yayın platformu için The Mandalorian dizisini duyurmuştu. Neyse ki Disney‘in Star Wars evrenindeki ilk dizisi, filmleri kadar kötü çıkmadı.

The Mandalorian

Son dönemde en başarılı Star Wars işlerinden biri olarak nitelendirebileceğimiz The Mandalorian, ilk iki sezonuyla büyük beğeni topladı.

Dizi bu kadar dikkat çekince akla gelen ilk sorulardan birisi de The Mandalorian filminin gelip gelmeyeceği oldu.

Dizinin yaratıcısı olan Jon Favreau ve The Mandalorian‘a hayat veren Pedro Pascal film fikrine açık olduklarını belirttiler.

İkili izleyicilerin diziye verdikleri tepkiye göre bir filmin yayınlanmasının mümkün olduğunu belirttiler. Lakin şu anda Disney’in böyle bir fikrinin olmadığını da belirtmek gerekiyor.

Elbette şu da önemli. Malum süreçte hiç bir yapımcı yüksek bütçeli yeni bir filmin yapımına sıcak bakmayacaktır.

The Falcon and Winter Soldier dizi setinden yeni paylaşım

Benzer Haberler